Zmiany w toruńskim Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w toruńskim Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.

IKEA Bydgoszcz już 8 lat zaprasza w swoje progi mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Chcąc być jeszcze bliżej mieszkańców Torunia, nawiązała współpracę z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, pierwszym centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim.

Dlaczego Młyn Wiedzy? – Połączyła nas wspólna wizja popularyzacji wiedzy poprzez zabawę, która dla IKEA jest jednym z priorytetów zaangażowania społecznego. Razem wierzymy, że zabawa ma wpływ na kształtowanie małego człowieka, a dla dzieci jest to istotny czynnik w procesie rozwoju, podczas którego nawiązują pierwsze kontakty, uczą się i odkrywają świat – wyjaśnia Anna Zygner, specjalistka ds. marketingu w IKEA BYDGOSZCZ.

Cieszy nas, że IKEA Bydgoszcz zdecydowała się na współpracę z nami – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW. – Połączyło nas wspólne działanie, mające na celu rozwój edukacyjny dzieci, w tym poszerzenie ich wiedzy o otaczającym świecie oraz kompetencji, takich jak współpraca w grupie czy efektywna komunikacja – dodaje.

Za nami wspólne ferie i warsztaty w IKEA Bydgoszcz prowadzone przez edukatorów z naszego centrum nauki. – Tym razem oddajemy w ręce najmłodszych mieszkańców Torunia wspaniałą przestrzeń do nauki i zabawy. W nowej sali warsztatowej, zlokalizowanej na 1. piętrze głównego budynku Młyna, dzieci mogą w przyjaznych warunkach brać udział w warsztatach i zabawach oraz organizować naukowe urodziny – podkreśla Anna Zygner.

Nie zabrakło także kącika dla młodszych odwiedzających, którzy towarzyszą starszemu rodzeństwu. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem prac wykonanych przez zespół IKEA Bydgoszcz. W porozumieniu z nami zaprojektowali na nowo przestrzeń sali oraz w ciągu jednego dnia dokonali jej przeobrażenia, czego fantastyczne efekty mogą oglądać już nasi goście i w jeszcze lepszych warunkach uczestniczyć w prowadzonych przez nas zajęciach – mówi Marcin Centkowski. – Mamy nadzieję, że to dopiero pierwszy etap efektownej i efektywnej współpracy – dodaje.

Metamorfoza sali warsztatowej w „jeden dzień” w liczbach to: 11 osób z zespołu IKEA Bydgoszcz, 1,5 tony mebli i akcesoriów do skręcenia oraz ok. 100 m2 ścian do pomalowania.

Z ofertą edukacyjno-kulturalną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można zapoznać się na stronie internetowej instytucji. Informacje o naukowych urodzinach są dostępne TUTAJ, a o ofercie IKEA Bydgoszcz TUTAJ.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...