Zmiany w ruchu na placu NOT | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w ruchu na placu NOT

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 10 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Przypominamy, że od soboty 11 marca od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie placu NOT i na wylocie Szosy Chełmińskiej. Inaczej będzie też funkcjonowała komunikacja miejska.

W Toruniu trwa budowa linii tramwajowej. Na temat m.in. konieczności przebudowania układu torowo-drogowego w związku z inwestycją pisaliśmy tutaj: https://www.torun.pl/pl/zmiany-w-ruchu-w-rejonie-placu-not

O zmianach w organizacji ruchu informuje rzecznik prasowa MZK Sylwia Derengowska: - Pojazdy jadące ul. Odrodzenia od strony Kaszownika będą mogły skręcić w lewo w al. Solidarności. Przejazd na wprost w stronę pl. Niepodległości będzie się odbywał jak dotychczas jednym pasem ruchu. W przeciwną stronę ruch będzie się odbywał jak dotychczas. Wyjazd z Szosy Chełmińskiej w prawo będzie odbywał się po wschodnim pasie jezdni (od strony apteki). Wyjazd w lewo i na wprost nadal będzie niemożliwy. W związku ze zmianami w organizacji ruchu na pl. NOT od soboty 11 marca autobusy linii nr 12, 14, 30, 111,112, 115 i nocnej N91 jadące w kierunku al. Solidarności wracają na stałą trasę. Autobusy linii nr 10 i 20 jadące w kierunku al. Solidarności kursować będą przez pl. TO-Mi-TO i ul. Odrodzenia do al. Solidarności. Autobusy linii nr 27, 31, 32 i N93 nadal kursować będą objazdem przez pl. Niepodległości, a tramwaje linii nr 2 i 4 przez al. Solidarności - informuje Sylwia Derengowska z MZK.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.