Zmiany w ruchu na placu NOT | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiany w ruchu na placu NOT

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 10 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Przypominamy, że od soboty 11 marca od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie placu NOT i na wylocie Szosy Chełmińskiej. Inaczej będzie też funkcjonowała komunikacja miejska.

W Toruniu trwa budowa linii tramwajowej. Na temat m.in. konieczności przebudowania układu torowo-drogowego w związku z inwestycją pisaliśmy tutaj: https://www.torun.pl/pl/zmiany-w-ruchu-w-rejonie-placu-not

O zmianach w organizacji ruchu informuje rzecznik prasowa MZK Sylwia Derengowska: - Pojazdy jadące ul. Odrodzenia od strony Kaszownika będą mogły skręcić w lewo w al. Solidarności. Przejazd na wprost w stronę pl. Niepodległości będzie się odbywał jak dotychczas jednym pasem ruchu. W przeciwną stronę ruch będzie się odbywał jak dotychczas. Wyjazd z Szosy Chełmińskiej w prawo będzie odbywał się po wschodnim pasie jezdni (od strony apteki). Wyjazd w lewo i na wprost nadal będzie niemożliwy. W związku ze zmianami w organizacji ruchu na pl. NOT od soboty 11 marca autobusy linii nr 12, 14, 30, 111,112, 115 i nocnej N91 jadące w kierunku al. Solidarności wracają na stałą trasę. Autobusy linii nr 10 i 20 jadące w kierunku al. Solidarności kursować będą przez pl. TO-Mi-TO i ul. Odrodzenia do al. Solidarności. Autobusy linii nr 27, 31, 32 i N93 nadal kursować będą objazdem przez pl. Niepodległości, a tramwaje linii nr 2 i 4 przez al. Solidarności - informuje Sylwia Derengowska z MZK.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Zbigniew Fiderewicz i Adrian Mól, zastępcy prezedenta Torunia, stoją wśród przedstawicieli rządu i posłów i pokazują promesy na dofinansowanie
  Miasto
  2 października 2023 r. w Ratuszu Staromiejski miało miejsce wręczenie promes samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich oraz II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
  Miasto
  Ruszył nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Miasto
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się w poniedziałek 2 października w Auli UMK. Po okresie wakacyjnym 17 878 studentów toruńskiej uczelni przystąpi do zajęć.
 • Miasto
  W Toruniu trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. - Nie zapomnimy. Pamięć o tych którzy stracili życie niech pozostanie na zawsze, niech będzie częścią naszej wspólnej aktywności i wspólnej obecności w życiu społecznym - apelował w trakcie głównych uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjeciu: biału biurowiec firmy Pulscenter
  Biznes, Miasto
  Pulscenter to kolejna firma która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Na ponad półhektarowej działce kupionej od miasta za 606 tys. zł powstał budynek magazynowo-biurowy. Spółka Pulscenter działa w branży drogeryjnej.
 • W ciągu 11 lat osobiście prowadzili zajęcia profilaktyczne w ponad 1500 szkołach, w których uczestniczyło około 500 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku, dzięki wsparciu Gminy Miasta Torunia, pojawią się w siedmiu toruńskich szkołach ponadpodstawowych.  Łukasz Bęś i Jonatan Blank to członkowie...
 • Koncertem "Brzmienia Uniwersum #2" Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 45. sezon artystyczny.
 • Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki życzenia dla toruńskich muzyków przekazuje prezydent Torunia.
 • Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W pierwszym meczu przed własną publicznością Arriva Twarde Pierniki Toruń pokonały w Arenie Toruń Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74.
 • 29 września 2023 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas pierwszych rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 32.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.