Zmiany w komunikacji miejskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 28 maja 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Od 1 czerwca 2014 r. w Toruniu inaczej będą kursowały niektóre autobusy miejskie. Zmiany mają związek z oddaniem do ruchu I etapu Trasy Średnicowej Północnej, wznowieniem ruchu na ul. Sienkiewicza i wnioskami pasażerów. Ponadto w dni robocze będą kursować autobusy na Barbarkę.

 1. Autobusy linii nr 13 kursować będą na trasie Działki Rudak, Łódzka, Okólna,  Podgórska, most im. J. Piłsudskiego, Odrodzenia, Warneńczyka, Kościuszki, Dworzec Wschodni z częstotliwością od 20 do 40 minut w zależności od  pory dnia, trasę obsługiwać będą autobusy standardowe.
 2. Autobusy linii nr 29 kursować będą przez Działki Rudak oraz zamiast Szosą Lubicką pojadą ulicami Żółkiewskiego – Skłodowskiej-Curie – Wschodnią – Rydygiera – Łyskowskiego – Dziewulskiego – Jamontta.  Zmiana ta umożliwi bezpośredni dojazd  z lewobrzeżnych osiedli do rejonu ul. Żółkiewskiego, a działkowcom zapewni dojazd na działki z osiedli Rubinkowo i Na Skarpie. Linia kursować będzie również w soboty i niedziele. Po zakończeniu przebudowy ul. Rudackiej autobusy tej linii zamiast ul. Łódzką kursować będą ul. Rudacką, Podgórską i Okólną.
 3. W rozkładzie jazdy linii nr 44 zostaną wprowadzone korekty odjazdów wynikające z dostosowania do linii nr 29 i zapewnienia przesiadek na linię nr 19.
 4. Trasa autobusów linii nr 32 zostanie połączona z trasą linii nr 43 i kursować będą z ul. Wrzosowej, Szosą Chełmińską, Kraszewskiego, Matejki, Bema, Broniewskiego, Reja, Gagarina, Szosa Okrężna, Polna, Os. Przy Lesie. W rejonie Pl. NOT przystanki wyznaczono na tymczasowych przystankach linii nr 27, docelowo od 1 lipca br. autobusy przejeżdżać będą przez Al. Solidarności.  
 5. Trasa linii nr 36 zostanie wydłużona od pętli Kluczyki do pętli Szubińska, autobusy kursować będą w szczycie z częstotliwością co 30 minut.
 6. Autobusy linii nr 40 pojadą Trasą Średnicową Północną zamiast ul. Żwirki i Wigury. Przystanki zlokalizowane zostały przy skrzyżowaniach z ul. Grudziądzką, Legionów i Szosą Chełmińską.
 7. Autobusy linii nr 11, 15, 28 i 36 wznowią kursowanie ul. Sienkiewicza oraz zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 uwzględniający odjazdy linii nr 19 z Czerniewic oraz skróconą trasę przejazdu poprzez powrót autobusów na ul. Sienkiewicza.
 8. Autobusy linii nr 27 w dni robocze w kursach z Dworca Głównego o godzinie 8.13, 11.05 i 18.13 dojadą na Barbarkę. Odjazdy z Barbarki wyznaczono na godz. 8.51, 11.51 i 19.01. 

Rozkłady jazdy od 1 czerwca 2014 r.

Zmienione trasy autobusów

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.