Zmiany w komunikacji miejskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiany w komunikacji miejskiej

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 28 maja 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Od 1 czerwca 2014 r. w Toruniu inaczej będą kursowały niektóre autobusy miejskie. Zmiany mają związek z oddaniem do ruchu I etapu Trasy Średnicowej Północnej, wznowieniem ruchu na ul. Sienkiewicza i wnioskami pasażerów. Ponadto w dni robocze będą kursować autobusy na Barbarkę.

 1. Autobusy linii nr 13 kursować będą na trasie Działki Rudak, Łódzka, Okólna,  Podgórska, most im. J. Piłsudskiego, Odrodzenia, Warneńczyka, Kościuszki, Dworzec Wschodni z częstotliwością od 20 do 40 minut w zależności od  pory dnia, trasę obsługiwać będą autobusy standardowe.
 2. Autobusy linii nr 29 kursować będą przez Działki Rudak oraz zamiast Szosą Lubicką pojadą ulicami Żółkiewskiego – Skłodowskiej-Curie – Wschodnią – Rydygiera – Łyskowskiego – Dziewulskiego – Jamontta.  Zmiana ta umożliwi bezpośredni dojazd  z lewobrzeżnych osiedli do rejonu ul. Żółkiewskiego, a działkowcom zapewni dojazd na działki z osiedli Rubinkowo i Na Skarpie. Linia kursować będzie również w soboty i niedziele. Po zakończeniu przebudowy ul. Rudackiej autobusy tej linii zamiast ul. Łódzką kursować będą ul. Rudacką, Podgórską i Okólną.
 3. W rozkładzie jazdy linii nr 44 zostaną wprowadzone korekty odjazdów wynikające z dostosowania do linii nr 29 i zapewnienia przesiadek na linię nr 19.
 4. Trasa autobusów linii nr 32 zostanie połączona z trasą linii nr 43 i kursować będą z ul. Wrzosowej, Szosą Chełmińską, Kraszewskiego, Matejki, Bema, Broniewskiego, Reja, Gagarina, Szosa Okrężna, Polna, Os. Przy Lesie. W rejonie Pl. NOT przystanki wyznaczono na tymczasowych przystankach linii nr 27, docelowo od 1 lipca br. autobusy przejeżdżać będą przez Al. Solidarności.  
 5. Trasa linii nr 36 zostanie wydłużona od pętli Kluczyki do pętli Szubińska, autobusy kursować będą w szczycie z częstotliwością co 30 minut.
 6. Autobusy linii nr 40 pojadą Trasą Średnicową Północną zamiast ul. Żwirki i Wigury. Przystanki zlokalizowane zostały przy skrzyżowaniach z ul. Grudziądzką, Legionów i Szosą Chełmińską.
 7. Autobusy linii nr 11, 15, 28 i 36 wznowią kursowanie ul. Sienkiewicza oraz zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 uwzględniający odjazdy linii nr 19 z Czerniewic oraz skróconą trasę przejazdu poprzez powrót autobusów na ul. Sienkiewicza.
 8. Autobusy linii nr 27 w dni robocze w kursach z Dworca Głównego o godzinie 8.13, 11.05 i 18.13 dojadą na Barbarkę. Odjazdy z Barbarki wyznaczono na godz. 8.51, 11.51 i 19.01. 

Rozkłady jazdy od 1 czerwca 2014 r.

Zmienione trasy autobusów

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...