Zmiana warty w CSAiU | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiana warty w CSAiU

Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Paula Gałązka
Zmiana warty w CSAiU

Z dniem 31 stycznia 2024 r. Pułkownik Remigiusz Zieliński, Komendant Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu zakończył swoją służbę. Za owocną współpracę podziękował mu Prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Proszę o przyjęcie podziękowań i gratulacji w związku z zakończeniem przez Pana Pułkownika służby na stanowisku Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (listopad 2019 – styczeń 2024). Artyleryjski Toruń okazuje Panu Pułkownikowi należne honory po latach dowódczej i ofiarnej służby. Ona zawsze potwierdzała Pański wizerunek jako oddanego mieszkańca i wiernego przyjaciela Torunia oraz uzdolnionego oficera Wojska Polskiego. Życzymy Panu wielu sił i zdrowia, szczęścia rodzinnego, a także dumy z wojskowego posłannictwa, która każdemu żołnierzowi pozwala z podniesionym czołem pełnić zaszczytną służbę dla Rzeczypospolitej, która tak naprawdę nigdy się nie kończy – czytamy w liście skierowanym do Pułkownika, pod którym podpisał się Prezydent Zaleski oraz Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski. List został wręczony podczas uroczystego przekazania obowiązków Komendanta, które odbyło się 31 stycznia 2024 r. na terenie CSAiU. Poza listem, Prezydent Torunia wręczył Pułkownikowi Zielińskiemu medal Thorunium. W wydarzeniu wzięła także udział Dagmara Tuszyńska, wiceprzewodnicząca RMT.

Pułkownik Remigiusz Zieliński jest absolwentem toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1994 roku. Zawodową służbę wojskową rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu startowego w 18 Pułku Rakiet. W jednostce tej do 1998 roku zajmował kolejno stanowiska dowódcy baterii startowej i oficera operacyjnego sztabu pułku.

Od 1998 roku służył w 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii jako oficer operacyjny i następnie szef sekcji operacyjnej sztabu brygady. W tym czasie ukończył studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej oraz studia podyplomowe. W 2010 roku został skierowany na Kurs Operacyjno-Taktyczny w Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu którego objął stanowisko dowódcy dywizjonu dowodzenia w 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii.

W latach 2012-2014 dowodził 3 dywizjonem artylerii rakietowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Od maja do listopada 2013 roku dowodził XXVIII zmianą PKW KFOR w Kosowie.

W latach 2014–2015 pułkownik Zieliński ukończył Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny w Akademii Obrony Narodowej i po powrocie do 23 Śląskiego Pułku Artylerii objął czasowo stanowisko Zastępcy Dowódcy pułku. W grudniu 2015 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu. W roku 2018 objął stanowisko Dowódcy 6 Samodzielnego Oddziału Geograficznego, a następnie w styczniu 2019 roku został Szefem Wojskowego Centrum Geograficznego.

W listopadzie 2019 roku objął obowiązki Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu. Swoją służbę zakończył 31 stycznia 2024 r. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca Komendanta Podpułkownik Roman Piotrowski.

fot. Slawomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.