Złote Karety wręczone | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Złote Karety wręczone

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Złote Karety przyznane

11 kwietnia 2019 roku w Teatrze Wilama Horzycy wręczono Karety Nowości – nagrody przyznawane przez redakcję dziennika Nowości. Partnerem generalnym gali była Gmina Miasta Toruń.

Złote Karety wręczane już od 24 lat przyznawane są za sukces w minionym roku, Srebrne - za osiągnięcia na starcie kariery. Aniołem „Nowości” kapituła nagradza za całokształt dokonań, a Kryształowe Serduszko za działalność charytatywną. Podczas czwartkowej gali wręczono 12 nagród. W tym roku w składzie kapituły znaleźli się także reprezentancji Radia Gra i Telewizji Toruń, którzy wspólnie z reprezentantami redakcji Nowości dokonali wyboru laureatów.

Złotą Karetę w kategorii biznes za sukces w roku 2018 otrzymała toruńska firma YouArtMe - producent robiących furorę na całym świecie świec Candellana. Uhonorowano także firmę One Sport, która w ubiegłym roku zorganizowana zawody żużlowe z cyklu Speedway Euro Championship na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Karety w kategorii kultura otrzymali raper Łukasz Małkiewicz znany jako Małpa oraz Andrzej Poprostu, autor murali na szczytach bloków i wieżowców.

Prof. Ewa Bińczyk, filozofka z UMK, która napisała książkę „Epoka człowieka” oraz Marzanna Podpora, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu otrzymały Złote Karety w kategorii nauka i edukacja. Laureatami karety w tej kategorii są również: Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Kazimierz Kaczmarek, były wójt gminy Wielka Nieszawka, których nagrodzono za powołanie Olęderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.

Za aktywność obywatelska Złota Kareta trafiłą do Toruńsko-Włocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Kapituła doceniła wkład organizacji w obronę niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Za sukcesy sportowe nagrodzono także Katarzynę Zillmann – mistrzynię świata w wioślarskiej czwórce. W jej imieniu nagrodę z rąk zastępcy prezydenta Zbigniewa Fiderewicza odebrał prezes AZS Henryk Boś. Za zdobycie mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie szosowym kapituła przyznała Srebrną Karetę Cezaremu Łączkowskiemu.

Nagrodę za działalność charytatywną, Kryształowe Serduszko, otrzymałą prowadząca Fundację Hospicjum dla Kotów Bezdomnych Agnieszka Szubert.

Aniołem „Nowości” został Toruński Klub Piłkarski Elana, który w 2018 roku świętował jubileusz 50-lecia. Statuetkę na ręce Jarosława Więckowskiego przekazał Zbigniew Fiderewicz.

Wieczór uświetnił koncert zespołu Tre Voci.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.