Zgłoś nielegalne wysypisko | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zgłoś nielegalne wysypisko

Eko, Miasto
Data publikacji: 13 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Zgłoś nielegalne wysypisko

Widzisz miejsce, w którym nielegalnie gromadzone są odpady? Zgłoś je do Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia jak co roku, przyjmuje  zgłoszenia dotyczące nielegalnych wysypisk śmieci na terenach gminnych. Informacje o miejscach, które wymagają oczyszczenia i uprzątnięcia przyjmowane będą przez cały rok. Wydział Gospodarki Komunalnej służy również pomocą w realizacji społecznych akcji sprzątania terenów gminnych. Przekazujemy nieodpłatnie rękawice i worki niezbędne do gromadzenia odpadów oraz gwarantujemy ich odbiór, po zakończeniu prac przez wolontariuszy.

Informacje należy kierować do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod numer telefonu: 0-56 611 83 32 lub drogą elektroniczną: odpady@um.torun.pl. Zgłoszenia przyjmuje także toruńska Straż Miejska pod interwencyjnym numerem telefonu: 986 lub drogą elektroniczną: sekretariat@strazmiejska.torun.pl.

Likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci rok rocznie wymaga zaangażowania znacznych nakładów pracy oraz środków. Rezultatem prac zrealizowanych w roku 2023 było usunięcie odpadów o masie 1064,32 Mg (w tym 17,83 Mg w ramach akcji społecznych) ze 129 lokalizacji na terenie GMT. 

Zachowanie porządku i czystości wymaga znacznego zaangażowania i dyscypliny ze strony mieszkańców. Pamiętajmy o swoich obowiązkach i reagujmy w sytuacjach, gdy w sposób oczywisty łamane są zasady dotyczące ochrony środowiska i postępowania z odpadami. W wyniku współpracy z toruńskimi stowarzyszeniami uporządkowaliśmy wspólnie odpady z nieużytków, terenów leśnych i innych miejsc w naszym otoczeniu. Wolontariusze uporządkowali łącznie 36 lokalizacji usuwając 17,83 Mg odpadów.

Zanieczyszczanie terenów publicznych jak również uchylanie się od realizacji obowiązku związanego z usuwaniem zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta jest wykroczeniem. Interwencje wobec sprawców podejmuje toruńska Straż Miejska. Zgłoszenia można przekazywać dyżurnemu telefonicznie pod numerem 986 lub 0-56 622 58 77, jak również przy pomocy SMS pod numerem 608 668 986. Straż Miejska zapewnia osobom zgłaszającym pełną anonimowość.

Wydział Gospodarki Komunalnej / fot. archiwalne

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.