Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO

Technikum nr 8 przy ZSPS  i VIII LO  kształci w nowoczesnym i przyszłościowym zawodzie - technik fotografii i multimediów. Absolwent szkoły będzie przygotowany do takich zadań, jak: organizowanie planu zdjęciowego, rejestracja, obróbka i publikacja obrazu w mediach, cyfrowa obróbka obrazu, przygotowanie materiałów cyfrowych oraz wdrażanie projektów multimedialnych.

Absolwent szkoły może założyć własną działalność gospodarczą lub pracować m.in. w studiach i laboratoriach fotograficznych, działach promocji w różnego typu firmach, wydawnictwach, drukarniach i redakcjach prasowych,  przemyśle komputerowym i informatycznym, agencjach reklamowych, telewizji i wytwórniach filmowych, laboratoriach kryminalistycznych, medycznych, muzeach, przemyśle optycznym i fotooptycznym, instytucjach cyfryzacji, studiach i agencjach artystycznych oraz designerskich. Absolwenci mogą się dalej kształcić w Toruniu m.in. na UMK (Multimedia i fotografia) i uczelniach wyższych w kraju i za granicą. Technik fotografii i multimediów jest zawodem globalnym i może być wykonywany w każdym miejscu na Ziemi.

Szkoła realizuje projekty europejskie od 1993 r. Obecnie jest w trakcie realizacji projektu „Szkoła Zawodowców”. W szkole jest  doradca zawodowy, który pomaga uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia.
W roku szkolnym 2016/2017 absolwenci uzyskali 100% zdawalność na egzaminie maturalnym i zawodowym.


Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO
ul. Grunwaldzka 33/35
87-100 Toruń

tel. 56 660 22 92
e-mail: zsps@pro.onet.pl

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.