Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu w nowym roku szkolnym 2018/2019 oferuje popularne wśród młodzieży i atrakcyjne wśród pracodawców kierunki kształcenia na poziomie technikum i szkoły branżowej.

W 4-letnim Technikum nr 5: technik automatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik i technik programista. W 3-letniej Szkole Branżowej I stopnia nr 5: elektryk i mechatronik.

ZSMEiE naucza w zawodach cieszących się dużym uznaniem wśród pracodawców i potrzebami rynku pracy, zarówno lokalnego, jak i krajowego.

Osoby podejmujące naukę w ZSMEiE mają możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach dodatkowych oraz różnorodnych kółkach zainteresowań, tj. Klub Technika, Akademia CISCO, zajęcia z obsługi AutoCAD, kółko robotyczne, kółko wędkarskie, kółko teatralne, zajęcia językowe, zajęcia sportowe, zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego i coachingu. Uczniowie ZSMEiE objęci są opieką i pomocą doradcy zawodowego. W ramach zajęć grupowych oraz na spotkaniach indywidualnych z doradztwa zawodowego uczniowie są przygotowywani do wejścia na rynek pracy, badane są ich preferencje zawodowe i rozpoznawane indywidualne potrzeby edukacyjne i zawodowe.

Uczniowie ZSMEiE zdobywają bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych;są laureatami i finalistami konkursów i olimpiad (m.in. Olimpiady Wiedzy Technicznej, Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości); biorą udział w unijnych projektach przeznaczonych dla uczniów szkół zawodowych (Szkoła Zawodowców, Wszechstronny Absolwent z uprawnieniami zawodowymi); zdobywają prestiżowe wyróżnienia i wsparcie stypendialne (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza, Prymus Pomorza i Kujaw).

Szkoła współpracuje intensywnie z wieloma firmami i pracodawcami naszego regionu, w tym z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o., w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe, staże, a także znajdują zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Partnerami ZSMEiE są firmy branżowe: ANIRO, Apator, BOSCH, Elana Pet, EDF Toruń S.A., Energa Operator S.A., Frauenthal Automotive, Grupa Boryszew, KOPEL, Plastica, TWERD, Zakład Energoelektroniki UMC, VOBACOM, THAI UNION POLAND Sp. z o.o.

Z badań losów absolwentów ZSMEiE  wynika, że uczniowie naszej szkoły chętnie kontynuują naukę w zawodzie wyuczonym lub pokrewnym na uniwersytetach i wyższych szkołach technicznych,jak również rozpoczynają pracę zawodową w ww. firmach.

Wśród uczelni, z którymi szkoła prowadzi współpracę są: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki - Wydział Techniczny w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Współpraca ZSMEiE z uczelniami wyższymi polega na aktywnym udziale naszych uczniów w warsztatach, wykładach, pokazach organizowanych przez te uczelnie oraz na wizytach i spotkaniach przedstawicieli szkół wyższych z młodzieżą naszej szkoły.

Szkoła wyróżnia się nowoczesną bazą dydaktyczną, dobrym wyposażeniem pracowni zawodowych i przedmiotowych oraz bogatym zapleczem sportowym, w skład którego wchodzą: basen z sauną i jacuzzi, boisko sportowe Orlik, bulodrom (stół do grania w ping ponga, piłkarzyki, boisko do gry bulami), siłownia zewnętrzna. Dla uczniów ZSMEiE oraz uczniów toruńskich szkół średnich udostępnionych jest internat wraz ze stołówką.

ZSMEiE zapewnia miłą atmosferę nauki i współpracy, opiekę dydaktyczno-wychowawczą wysoko wykwalifikowanej i pełnej pasji kadry nauczycielskiej, udział w ciekawych wydarzeniach szkolnych, wycieczkach klasowych, tematycznych i zawodowych, dostęp do bogatego księgozbioru w bibliotece szkolnej oraz możliwość aktywnego udziału w wolontariacie.


Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych
ul. św. Józefa 26
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 91
e-mail: zsmeie@zsmeie.torun.pl
www.zsmeie.torun.pl

W skład zespołu szkół wchodzą: Technikum nr 5, Branżowa Szkoła I stopnia nr 5.

www.facebook.com/ZSMEiE.Torun/
www.youtube.com/TheZSMEiE

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.