www.torun.pl

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu w nowym roku szkolnym 2018/2019 oferuje popularne wśród młodzieży i atrakcyjne wśród pracodawców kierunki kształcenia na poziomie technikum i szkoły branżowej.

W 4-letnim Technikum nr 5: technik automatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik i technik programista. W 3-letniej Szkole Branżowej I stopnia nr 5: elektryk i mechatronik.

ZSMEiE naucza w zawodach cieszących się dużym uznaniem wśród pracodawców i potrzebami rynku pracy, zarówno lokalnego, jak i krajowego.

Osoby podejmujące naukę w ZSMEiE mają możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach dodatkowych oraz różnorodnych kółkach zainteresowań, tj. Klub Technika, Akademia CISCO, zajęcia z obsługi AutoCAD, kółko robotyczne, kółko wędkarskie, kółko teatralne, zajęcia językowe, zajęcia sportowe, zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego i coachingu. Uczniowie ZSMEiE objęci są opieką i pomocą doradcy zawodowego. W ramach zajęć grupowych oraz na spotkaniach indywidualnych z doradztwa zawodowego uczniowie są przygotowywani do wejścia na rynek pracy, badane są ich preferencje zawodowe i rozpoznawane indywidualne potrzeby edukacyjne i zawodowe.

Uczniowie ZSMEiE zdobywają bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych;są laureatami i finalistami konkursów i olimpiad (m.in. Olimpiady Wiedzy Technicznej, Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości); biorą udział w unijnych projektach przeznaczonych dla uczniów szkół zawodowych (Szkoła Zawodowców, Wszechstronny Absolwent z uprawnieniami zawodowymi); zdobywają prestiżowe wyróżnienia i wsparcie stypendialne (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza, Prymus Pomorza i Kujaw).

Szkoła współpracuje intensywnie z wieloma firmami i pracodawcami naszego regionu, w tym z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o., w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe, staże, a także znajdują zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Partnerami ZSMEiE są firmy branżowe: ANIRO, Apator, BOSCH, Elana Pet, EDF Toruń S.A., Energa Operator S.A., Frauenthal Automotive, Grupa Boryszew, KOPEL, Plastica, TWERD, Zakład Energoelektroniki UMC, VOBACOM, THAI UNION POLAND Sp. z o.o.

Z badań losów absolwentów ZSMEiE  wynika, że uczniowie naszej szkoły chętnie kontynuują naukę w zawodzie wyuczonym lub pokrewnym na uniwersytetach i wyższych szkołach technicznych,jak również rozpoczynają pracę zawodową w ww. firmach.

Wśród uczelni, z którymi szkoła prowadzi współpracę są: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki - Wydział Techniczny w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Współpraca ZSMEiE z uczelniami wyższymi polega na aktywnym udziale naszych uczniów w warsztatach, wykładach, pokazach organizowanych przez te uczelnie oraz na wizytach i spotkaniach przedstawicieli szkół wyższych z młodzieżą naszej szkoły.

Szkoła wyróżnia się nowoczesną bazą dydaktyczną, dobrym wyposażeniem pracowni zawodowych i przedmiotowych oraz bogatym zapleczem sportowym, w skład którego wchodzą: basen z sauną i jacuzzi, boisko sportowe Orlik, bulodrom (stół do grania w ping ponga, piłkarzyki, boisko do gry bulami), siłownia zewnętrzna. Dla uczniów ZSMEiE oraz uczniów toruńskich szkół średnich udostępnionych jest internat wraz ze stołówką.

ZSMEiE zapewnia miłą atmosferę nauki i współpracy, opiekę dydaktyczno-wychowawczą wysoko wykwalifikowanej i pełnej pasji kadry nauczycielskiej, udział w ciekawych wydarzeniach szkolnych, wycieczkach klasowych, tematycznych i zawodowych, dostęp do bogatego księgozbioru w bibliotece szkolnej oraz możliwość aktywnego udziału w wolontariacie.


Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych
ul. św. Józefa 26
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 91
e-mail: zsmeie@zsmeie.torun.pl
www.zsmeie.torun.pl

W skład zespołu szkół wchodzą: Technikum nr 5, Branżowa Szkoła I stopnia nr 5.

www.facebook.com/ZSMEiE.Torun/
www.youtube.com/TheZSMEiE

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  27 lutego 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Winnica. Dzięki niej powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  27 lutego 2020 roku po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.
 • Miasto
  W związku z nowymi informacjami dotyczącymi zarażenia koronawirusem w Europie i wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina o zasadach profilaktyki zachorowań.
 • Miasto, Sport
  Już jutro 28 lutego 2020 roku zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Hotelu Filmar o godz. 19:00.
 • MZK
  Od marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy linii autobusów miejskich 10, 20, 24, 26, 34 i 40.
 • Gmina przeznaczy dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach - tak zadecydowała na sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla miasta Torunia na lata 2020-2050. Uchwałę w tej sprawie radni toruńscy przyjęli 27 lutego 2020 roku podczas 16. sesji Rady Miasta.
 • W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • 27 lutego 2020 roku radni przyjęli miejski program polityki zdrowotnej „Qźnia zdrowia kids”. Poprzez jego realizację miasto chce walczyć z otyłością o nadwagą u dzieci i młodzieży.
 • 29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • 16. sesja Rady Miasta Torunia odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. od godz. 10:00 w sali nr 33 Urzędu Miasta Torunia (II piętro).
 • Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które odbędą się 1 marca 2020 roku o godz. 12:00 pod pomnikiem przy Alei Solidarności.