www.torun.pl

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu w nowym roku szkolnym 2018/2019 oferuje popularne wśród młodzieży i atrakcyjne wśród pracodawców kierunki kształcenia na poziomie technikum i szkoły branżowej.

W 4-letnim Technikum nr 5: technik automatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik i technik programista. W 3-letniej Szkole Branżowej I stopnia nr 5: elektryk i mechatronik.

ZSMEiE naucza w zawodach cieszących się dużym uznaniem wśród pracodawców i potrzebami rynku pracy, zarówno lokalnego, jak i krajowego.

Osoby podejmujące naukę w ZSMEiE mają możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach dodatkowych oraz różnorodnych kółkach zainteresowań, tj. Klub Technika, Akademia CISCO, zajęcia z obsługi AutoCAD, kółko robotyczne, kółko wędkarskie, kółko teatralne, zajęcia językowe, zajęcia sportowe, zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego i coachingu. Uczniowie ZSMEiE objęci są opieką i pomocą doradcy zawodowego. W ramach zajęć grupowych oraz na spotkaniach indywidualnych z doradztwa zawodowego uczniowie są przygotowywani do wejścia na rynek pracy, badane są ich preferencje zawodowe i rozpoznawane indywidualne potrzeby edukacyjne i zawodowe.

Uczniowie ZSMEiE zdobywają bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych;są laureatami i finalistami konkursów i olimpiad (m.in. Olimpiady Wiedzy Technicznej, Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości); biorą udział w unijnych projektach przeznaczonych dla uczniów szkół zawodowych (Szkoła Zawodowców, Wszechstronny Absolwent z uprawnieniami zawodowymi); zdobywają prestiżowe wyróżnienia i wsparcie stypendialne (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza, Prymus Pomorza i Kujaw).

Szkoła współpracuje intensywnie z wieloma firmami i pracodawcami naszego regionu, w tym z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o., w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe, staże, a także znajdują zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Partnerami ZSMEiE są firmy branżowe: ANIRO, Apator, BOSCH, Elana Pet, EDF Toruń S.A., Energa Operator S.A., Frauenthal Automotive, Grupa Boryszew, KOPEL, Plastica, TWERD, Zakład Energoelektroniki UMC, VOBACOM, THAI UNION POLAND Sp. z o.o.

Z badań losów absolwentów ZSMEiE  wynika, że uczniowie naszej szkoły chętnie kontynuują naukę w zawodzie wyuczonym lub pokrewnym na uniwersytetach i wyższych szkołach technicznych,jak również rozpoczynają pracę zawodową w ww. firmach.

Wśród uczelni, z którymi szkoła prowadzi współpracę są: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki - Wydział Techniczny w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Współpraca ZSMEiE z uczelniami wyższymi polega na aktywnym udziale naszych uczniów w warsztatach, wykładach, pokazach organizowanych przez te uczelnie oraz na wizytach i spotkaniach przedstawicieli szkół wyższych z młodzieżą naszej szkoły.

Szkoła wyróżnia się nowoczesną bazą dydaktyczną, dobrym wyposażeniem pracowni zawodowych i przedmiotowych oraz bogatym zapleczem sportowym, w skład którego wchodzą: basen z sauną i jacuzzi, boisko sportowe Orlik, bulodrom (stół do grania w ping ponga, piłkarzyki, boisko do gry bulami), siłownia zewnętrzna. Dla uczniów ZSMEiE oraz uczniów toruńskich szkół średnich udostępnionych jest internat wraz ze stołówką.

ZSMEiE zapewnia miłą atmosferę nauki i współpracy, opiekę dydaktyczno-wychowawczą wysoko wykwalifikowanej i pełnej pasji kadry nauczycielskiej, udział w ciekawych wydarzeniach szkolnych, wycieczkach klasowych, tematycznych i zawodowych, dostęp do bogatego księgozbioru w bibliotece szkolnej oraz możliwość aktywnego udziału w wolontariacie.


Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych
ul. św. Józefa 26
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 91
e-mail: zsmeie@zsmeie.torun.pl
www.zsmeie.torun.pl

W skład zespołu szkół wchodzą: Technikum nr 5, Branżowa Szkoła I stopnia nr 5.

www.facebook.com/ZSMEiE.Torun/
www.youtube.com/TheZSMEiE

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.