Zespół Szkół Inżynierii Środowiska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu od 70 lat kształci uczniów w poszukiwanych i atrakcyjnych zawodach.

•    Technik inżynierii środowiska i melioracji wykonuje oraz nadzoruje eksploatację systemów gospodarki wodnej.
•    Technik architektury krajobrazu jest przygotowany do urządzania, pielęgnacji i opracowywania projektów terenów zieleni.
•    Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zdobędzie wiedzę na temat montażu i eksploatacji urządzeń energetyki odnawialnej.
•    Technik weterynarii potrafi wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i zootechniczne u zwierząt.
•    Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych pozna zasady użytkowania maszyn i wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych.

Szkoła ciągle podnosi jakość kształcenia oraz dba o atrakcyjność poszczególnych kierunków. Dzięki programom unijnym uczniowie wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Słowenii, Niemiec, Czech, a w niebawem również do Hiszpanii, zdobywają także dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Partnerstwo z pracodawcami pozwala na poznawanie nowych technologii, a także uzyskanie pracy po zakończeniu nauki.

Szkoła dba o wszechstronny rozwój uczniów, czego potwierdzeniem są tytuły laureatów i finalistów olimpiad, konkursów zawodowych oraz sukcesy sportowe. O wysokim poziomie kształcenia świadczy bardzo dobra zdawalność egzaminów. Absolwenci szkoły często kontynuują naukę na wyższych uczelniach jak SGGW w Warszawie, UTP w Bydgoszczy, WSG czy UMK w Toruniu. W ofercie szkoły jest doradztwo zawodowe.


Zespół Szkół Inżynierii Środowiska
ul. Batorego 43/49
87-100 Toruń

tel. 56 623 13 38

e-mail: sekretariat@zsis.edu.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.