www.torun.pl

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu od 70 lat kształci uczniów w poszukiwanych i atrakcyjnych zawodach.

•    Technik inżynierii środowiska i melioracji wykonuje oraz nadzoruje eksploatację systemów gospodarki wodnej.
•    Technik architektury krajobrazu jest przygotowany do urządzania, pielęgnacji i opracowywania projektów terenów zieleni.
•    Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zdobędzie wiedzę na temat montażu i eksploatacji urządzeń energetyki odnawialnej.
•    Technik weterynarii potrafi wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i zootechniczne u zwierząt.
•    Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych pozna zasady użytkowania maszyn i wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych.

Szkoła ciągle podnosi jakość kształcenia oraz dba o atrakcyjność poszczególnych kierunków. Dzięki programom unijnym uczniowie wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Słowenii, Niemiec, Czech, a w niebawem również do Hiszpanii, zdobywają także dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Partnerstwo z pracodawcami pozwala na poznawanie nowych technologii, a także uzyskanie pracy po zakończeniu nauki.

Szkoła dba o wszechstronny rozwój uczniów, czego potwierdzeniem są tytuły laureatów i finalistów olimpiad, konkursów zawodowych oraz sukcesy sportowe. O wysokim poziomie kształcenia świadczy bardzo dobra zdawalność egzaminów. Absolwenci szkoły często kontynuują naukę na wyższych uczelniach jak SGGW w Warszawie, UTP w Bydgoszczy, WSG czy UMK w Toruniu. W ofercie szkoły jest doradztwo zawodowe.


Zespół Szkół Inżynierii Środowiska
ul. Batorego 43/49
87-100 Toruń

tel. 56 623 13 38

e-mail: sekretariat@zsis.edu.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.