www.torun.pl

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zostań mistrzem w swoim zawodzie - wybierz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia to szkoła, która łączy ponad 70-letnią tradycję z innowacyjnymi metodami nauczania i kształci w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy kierunkach, które gwarantują dobry i ciekawy zawód. Podczas nauki w 4-letnim technikum można wybrać takie kierunki, jak:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych – zawód, który łączy sztukę kulinarną z dietetyką i zdrowym stylem życia, rozwija kreatywność w przygotowywaniu szerokiego wachlarza uroczystości i eventów
 • technik obsługi turystycznej - to propozycja dla osób lubiących zwiedzać ciekawe zakątki świata, organizować konferencje, prowadzić pilotaż w kraju i za granicą
 • technik hotelarstwa - ma możliwość kontaktu z niezwykłymi ludźmi, organizuje konferencje, świadczy usługi Spa&Wellness
 • kelner - to klasyka i nowe trendy w obsłudze gości, oryginalny kunszt barmański i baristyczny.

Natomiast 3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia oferuje zawody:

 • kucharza, który tworzy fantazyjne kompilacje smaku i produktów, rozwija pasje kulinarne
 • cukiernika, gdzie mistrzostwo słodkich dekoracji łączy się z oryginalnymi wypiekami cukierniczymi
 • piekarza, który sporządza różnorodne wyroby piekarskie, wykazując się przy tym kreatywnością - ten kierunek to nowość w ofercie szkoły!

ZSG-H posiada prestiżowy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Kujawy i Pomorze. Zapewnia uczniom rzeczywiste warunki pracy w warsztatach szkolnych, renomowanych restauracjach, hotelach, biurach podróży w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych w Polsce oraz na promie pływającym do Szwecji. Absolwenci szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach i programach telewizyjnych "Top Chef", "Master Chef", są laureatami Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Olimpiady Wiedzy o Turystyce, dzięki czemu otrzymali indeksy wyższych uczelni. Szkoła wspomaga uczniów w planowaniu swojej przyszłości, oferuje doradztwo zawodowe i coaching kariery.

Z całą pewnością atutem szkoły jest podejmowanie skutecznej współpracy międzynarodowej w ramach projektów unijnych. ZSG-H jest liderem w projektach mobilności, dzięki którym uczniowie wzbogacają umiejętności zawodowe, uczą się języków obcych, poznają ciekawych ludzi podczas praktyk i staży w Słowenii, Słowacji, Macedonii, Hiszpanii i Sycylii. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez ekspertów rynku gastronomicznego i branży hotelarskiej, mają kontakt z najlepszymi szefami kuchni czy menagerami hoteli.

Warto wybrać właśnie tę szkołę, ponieważ gwarantuje ona wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, posiada wykwalifikowaną i przyjazną kadrę nauczycielską. Daje możliwość rozwoju pasji i zainteresowań. Uczniowie zdobywają zawód i tytuł technika, dodatkowo mają możliwość zdawania matury i mogą wybierać  każdy kierunek studiów.

Baza szkoły to profesjonalne, nowoczesne  pracownie do nauki zawodu, internat, warsztaty szkolne oraz strzelnica.

ZSG-H swoim uczniom oferuje bezpłatne kursy, szkolenia i wyjazdy zagraniczne w ramach projektów unijnych: kursy prawa jazdy kat. B, kurs barmański, staże zagraniczne wraz z kieszonkowym w euro oraz staże w kraju ze stypendium w wysokości 1500 zł.

Podejmując naukę w ZSG-H, możesz pracować w renomowanych hotelach, restauracjach, biurach podróży. Prowadzić własną działalność gospodarczą, kształcić się pod okiem fachowców, rozwijać karierę zawodową, podróżować za darmo po krajach UE.

Złóż dokumenty, nie zwlekaj! Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2018 r. i potrwa do 18.06.2018 r.                


Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
ul. Osikowa 15
87-100 Toruń

tel. 56 657 37 77

e-mail: sekretariat@zsgh.torun.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.