www.torun.pl

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zostań mistrzem w swoim zawodzie - wybierz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia to szkoła, która łączy ponad 70-letnią tradycję z innowacyjnymi metodami nauczania i kształci w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy kierunkach, które gwarantują dobry i ciekawy zawód. Podczas nauki w 4-letnim technikum można wybrać takie kierunki, jak:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych – zawód, który łączy sztukę kulinarną z dietetyką i zdrowym stylem życia, rozwija kreatywność w przygotowywaniu szerokiego wachlarza uroczystości i eventów
 • technik obsługi turystycznej - to propozycja dla osób lubiących zwiedzać ciekawe zakątki świata, organizować konferencje, prowadzić pilotaż w kraju i za granicą
 • technik hotelarstwa - ma możliwość kontaktu z niezwykłymi ludźmi, organizuje konferencje, świadczy usługi Spa&Wellness
 • kelner - to klasyka i nowe trendy w obsłudze gości, oryginalny kunszt barmański i baristyczny.

Natomiast 3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia oferuje zawody:

 • kucharza, który tworzy fantazyjne kompilacje smaku i produktów, rozwija pasje kulinarne
 • cukiernika, gdzie mistrzostwo słodkich dekoracji łączy się z oryginalnymi wypiekami cukierniczymi
 • piekarza, który sporządza różnorodne wyroby piekarskie, wykazując się przy tym kreatywnością - ten kierunek to nowość w ofercie szkoły!

ZSG-H posiada prestiżowy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Kujawy i Pomorze. Zapewnia uczniom rzeczywiste warunki pracy w warsztatach szkolnych, renomowanych restauracjach, hotelach, biurach podróży w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych w Polsce oraz na promie pływającym do Szwecji. Absolwenci szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach i programach telewizyjnych "Top Chef", "Master Chef", są laureatami Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Olimpiady Wiedzy o Turystyce, dzięki czemu otrzymali indeksy wyższych uczelni. Szkoła wspomaga uczniów w planowaniu swojej przyszłości, oferuje doradztwo zawodowe i coaching kariery.

Z całą pewnością atutem szkoły jest podejmowanie skutecznej współpracy międzynarodowej w ramach projektów unijnych. ZSG-H jest liderem w projektach mobilności, dzięki którym uczniowie wzbogacają umiejętności zawodowe, uczą się języków obcych, poznają ciekawych ludzi podczas praktyk i staży w Słowenii, Słowacji, Macedonii, Hiszpanii i Sycylii. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez ekspertów rynku gastronomicznego i branży hotelarskiej, mają kontakt z najlepszymi szefami kuchni czy menagerami hoteli.

Warto wybrać właśnie tę szkołę, ponieważ gwarantuje ona wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, posiada wykwalifikowaną i przyjazną kadrę nauczycielską. Daje możliwość rozwoju pasji i zainteresowań. Uczniowie zdobywają zawód i tytuł technika, dodatkowo mają możliwość zdawania matury i mogą wybierać  każdy kierunek studiów.

Baza szkoły to profesjonalne, nowoczesne  pracownie do nauki zawodu, internat, warsztaty szkolne oraz strzelnica.

ZSG-H swoim uczniom oferuje bezpłatne kursy, szkolenia i wyjazdy zagraniczne w ramach projektów unijnych: kursy prawa jazdy kat. B, kurs barmański, staże zagraniczne wraz z kieszonkowym w euro oraz staże w kraju ze stypendium w wysokości 1500 zł.

Podejmując naukę w ZSG-H, możesz pracować w renomowanych hotelach, restauracjach, biurach podróży. Prowadzić własną działalność gospodarczą, kształcić się pod okiem fachowców, rozwijać karierę zawodową, podróżować za darmo po krajach UE.

Złóż dokumenty, nie zwlekaj! Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2018 r. i potrwa do 18.06.2018 r.                


Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
ul. Osikowa 15
87-100 Toruń

tel. 56 657 37 77

e-mail: sekretariat@zsgh.torun.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 25 lutego 2020 roku prezydent Torunia Michał Zaleski i dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage Kazimierz Suwała podpisali akt notarialny, na mocy którego Gmina Miasta Toruń przekazała pod budowę ECF grunt w sąsiedztwie ulic: al św. Jana Pawła II, aleja Solidarności, Czerwona Droga. To tam w 2025 otwarte ma zostać nowoczesne centrum...