Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Zostań mistrzem w swoim zawodzie - wybierz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia to szkoła, która łączy ponad 70-letnią tradycję z innowacyjnymi metodami nauczania i kształci w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy kierunkach, które gwarantują dobry i ciekawy zawód. Podczas nauki w 4-letnim technikum można wybrać takie kierunki, jak:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych – zawód, który łączy sztukę kulinarną z dietetyką i zdrowym stylem życia, rozwija kreatywność w przygotowywaniu szerokiego wachlarza uroczystości i eventów
 • technik obsługi turystycznej - to propozycja dla osób lubiących zwiedzać ciekawe zakątki świata, organizować konferencje, prowadzić pilotaż w kraju i za granicą
 • technik hotelarstwa - ma możliwość kontaktu z niezwykłymi ludźmi, organizuje konferencje, świadczy usługi Spa&Wellness
 • kelner - to klasyka i nowe trendy w obsłudze gości, oryginalny kunszt barmański i baristyczny.

Natomiast 3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia oferuje zawody:

 • kucharza, który tworzy fantazyjne kompilacje smaku i produktów, rozwija pasje kulinarne
 • cukiernika, gdzie mistrzostwo słodkich dekoracji łączy się z oryginalnymi wypiekami cukierniczymi
 • piekarza, który sporządza różnorodne wyroby piekarskie, wykazując się przy tym kreatywnością - ten kierunek to nowość w ofercie szkoły!

ZSG-H posiada prestiżowy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Kujawy i Pomorze. Zapewnia uczniom rzeczywiste warunki pracy w warsztatach szkolnych, renomowanych restauracjach, hotelach, biurach podróży w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych w Polsce oraz na promie pływającym do Szwecji. Absolwenci szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach i programach telewizyjnych "Top Chef", "Master Chef", są laureatami Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Olimpiady Wiedzy o Turystyce, dzięki czemu otrzymali indeksy wyższych uczelni. Szkoła wspomaga uczniów w planowaniu swojej przyszłości, oferuje doradztwo zawodowe i coaching kariery.

Z całą pewnością atutem szkoły jest podejmowanie skutecznej współpracy międzynarodowej w ramach projektów unijnych. ZSG-H jest liderem w projektach mobilności, dzięki którym uczniowie wzbogacają umiejętności zawodowe, uczą się języków obcych, poznają ciekawych ludzi podczas praktyk i staży w Słowenii, Słowacji, Macedonii, Hiszpanii i Sycylii. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez ekspertów rynku gastronomicznego i branży hotelarskiej, mają kontakt z najlepszymi szefami kuchni czy menagerami hoteli.

Warto wybrać właśnie tę szkołę, ponieważ gwarantuje ona wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, posiada wykwalifikowaną i przyjazną kadrę nauczycielską. Daje możliwość rozwoju pasji i zainteresowań. Uczniowie zdobywają zawód i tytuł technika, dodatkowo mają możliwość zdawania matury i mogą wybierać  każdy kierunek studiów.

Baza szkoły to profesjonalne, nowoczesne  pracownie do nauki zawodu, internat, warsztaty szkolne oraz strzelnica.

ZSG-H swoim uczniom oferuje bezpłatne kursy, szkolenia i wyjazdy zagraniczne w ramach projektów unijnych: kursy prawa jazdy kat. B, kurs barmański, staże zagraniczne wraz z kieszonkowym w euro oraz staże w kraju ze stypendium w wysokości 1500 zł.

Podejmując naukę w ZSG-H, możesz pracować w renomowanych hotelach, restauracjach, biurach podróży. Prowadzić własną działalność gospodarczą, kształcić się pod okiem fachowców, rozwijać karierę zawodową, podróżować za darmo po krajach UE.

Złóż dokumenty, nie zwlekaj! Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2018 r. i potrwa do 18.06.2018 r.                


Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
ul. Osikowa 15
87-100 Toruń

tel. 56 657 37 77

e-mail: sekretariat@zsgh.torun.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.