Zespół Szkół Ekonomicznych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zespół Szkół Ekonomicznych

„Ekonomik” to szkoła nieprzeciętna, gdzie panuje miła i przyjazna atmosfera. Jest nowocześnie wyposażona, o jednozmianowym systemie nauki. Uczniowie są doskonale przygotowani do zdania egzaminu zawodowego oraz matury.

Według Rankingu „Perspektyw” z 2018 roku szkoła jest najlepszym technikum w Toruniu! Kształci w zawodach w obszarze administracyjno-usługowym. „Ekonomik” jest szkołą otwartą także dla uczniów z niepełnosprawnością.

Technik ekonomista jest jednym z najbardziej uniwersalnych zawodów na rynku pracy. Absolwent może pracować w uznanych przedsiębiorstwach, urzędach, bankach jako: funkcjonariusz w służbie celnej, asystent dyrektora, księgowy, sekretarka, pracownik biurowy, bankowiec, menedżer, specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. marketingu, doradca finansowy, agent ubezpieczeniowy. Może również założyć własną firmę, zarządzać nią i być szefem dla samego siebie!

Technik handlowiec to zawód o szerokich możliwościach na obecnym rynku pracy. Absolwent może znaleźć  zatrudnienie w działach handlowych, instytucjach promocji i marketingu, jako przedstawiciel handlowy bądź personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi. W dobie e-handlu może założyć i prowadzić sklep internetowy.

Technik usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w salonach i kompleksach fryzjersko-kosmetycznych lub założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Wybierając naukę w szkole branżowej, uczeń staje się pracownikiem młodocianym, a odbywając zajęcia praktyczne u pracodawców w prestiżowych salonach fryzjerskich (zawód fryzjer) lub w salonach handlowych, butikach, perfumeriach (zawód sprzedawca) otrzymuje wynagrodzenie za pracę.

Technikum kształci w zawodach:
-  Technik ekonomista:
profil: celno-skarbowy
profil: księgowość
- technik handlowiec:
profil: menedżer sprzedaży
technik usług fryzjerskich

Szkoła planuje od 1.09.2018 r. otwarcie nowego kierunku kształcenia w zawodzie: technik księgarstwa.

Dla uczniów technikum istnieje możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień – instruktor fitness.

Branżowa Szkoła I stopnia kształci w zawodach:
- sprzedawca
- fryzjer

 Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Grunwaldzka 39
87-100 Toruń

tel. 56 654 46 13
e-mail: ekonomik@zset.home.pl
www.zset.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.