www.torun.pl

Zespół Szkół Ekonomicznych

„Ekonomik” to szkoła nieprzeciętna, gdzie panuje miła i przyjazna atmosfera. Jest nowocześnie wyposażona, o jednozmianowym systemie nauki. Uczniowie są doskonale przygotowani do zdania egzaminu zawodowego oraz matury.

Według Rankingu „Perspektyw” z 2018 roku szkoła jest najlepszym technikum w Toruniu! Kształci w zawodach w obszarze administracyjno-usługowym. „Ekonomik” jest szkołą otwartą także dla uczniów z niepełnosprawnością.

Technik ekonomista jest jednym z najbardziej uniwersalnych zawodów na rynku pracy. Absolwent może pracować w uznanych przedsiębiorstwach, urzędach, bankach jako: funkcjonariusz w służbie celnej, asystent dyrektora, księgowy, sekretarka, pracownik biurowy, bankowiec, menedżer, specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. marketingu, doradca finansowy, agent ubezpieczeniowy. Może również założyć własną firmę, zarządzać nią i być szefem dla samego siebie!

Technik handlowiec to zawód o szerokich możliwościach na obecnym rynku pracy. Absolwent może znaleźć  zatrudnienie w działach handlowych, instytucjach promocji i marketingu, jako przedstawiciel handlowy bądź personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi. W dobie e-handlu może założyć i prowadzić sklep internetowy.

Technik usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w salonach i kompleksach fryzjersko-kosmetycznych lub założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Wybierając naukę w szkole branżowej, uczeń staje się pracownikiem młodocianym, a odbywając zajęcia praktyczne u pracodawców w prestiżowych salonach fryzjerskich (zawód fryzjer) lub w salonach handlowych, butikach, perfumeriach (zawód sprzedawca) otrzymuje wynagrodzenie za pracę.

Technikum kształci w zawodach:
-  Technik ekonomista:
profil: celno-skarbowy
profil: księgowość
- technik handlowiec:
profil: menedżer sprzedaży
technik usług fryzjerskich

Szkoła planuje od 1.09.2018 r. otwarcie nowego kierunku kształcenia w zawodzie: technik księgarstwa.

Dla uczniów technikum istnieje możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień – instruktor fitness.

Branżowa Szkoła I stopnia kształci w zawodach:
- sprzedawca
- fryzjer

 Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Grunwaldzka 39
87-100 Toruń

tel. 56 654 46 13
e-mail: ekonomik@zset.home.pl
www.zset.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.