www.torun.pl

Zespół Szkół Ekonomicznych

„Ekonomik” to szkoła nieprzeciętna, gdzie panuje miła i przyjazna atmosfera. Jest nowocześnie wyposażona, o jednozmianowym systemie nauki. Uczniowie są doskonale przygotowani do zdania egzaminu zawodowego oraz matury.

Według Rankingu „Perspektyw” z 2018 roku szkoła jest najlepszym technikum w Toruniu! Kształci w zawodach w obszarze administracyjno-usługowym. „Ekonomik” jest szkołą otwartą także dla uczniów z niepełnosprawnością.

Technik ekonomista jest jednym z najbardziej uniwersalnych zawodów na rynku pracy. Absolwent może pracować w uznanych przedsiębiorstwach, urzędach, bankach jako: funkcjonariusz w służbie celnej, asystent dyrektora, księgowy, sekretarka, pracownik biurowy, bankowiec, menedżer, specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. marketingu, doradca finansowy, agent ubezpieczeniowy. Może również założyć własną firmę, zarządzać nią i być szefem dla samego siebie!

Technik handlowiec to zawód o szerokich możliwościach na obecnym rynku pracy. Absolwent może znaleźć  zatrudnienie w działach handlowych, instytucjach promocji i marketingu, jako przedstawiciel handlowy bądź personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi. W dobie e-handlu może założyć i prowadzić sklep internetowy.

Technik usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w salonach i kompleksach fryzjersko-kosmetycznych lub założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Wybierając naukę w szkole branżowej, uczeń staje się pracownikiem młodocianym, a odbywając zajęcia praktyczne u pracodawców w prestiżowych salonach fryzjerskich (zawód fryzjer) lub w salonach handlowych, butikach, perfumeriach (zawód sprzedawca) otrzymuje wynagrodzenie za pracę.

Technikum kształci w zawodach:
-  Technik ekonomista:
profil: celno-skarbowy
profil: księgowość
- technik handlowiec:
profil: menedżer sprzedaży
technik usług fryzjerskich

Szkoła planuje od 1.09.2018 r. otwarcie nowego kierunku kształcenia w zawodzie: technik księgarstwa.

Dla uczniów technikum istnieje możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień – instruktor fitness.

Branżowa Szkoła I stopnia kształci w zawodach:
- sprzedawca
- fryzjer

 Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Grunwaldzka 39
87-100 Toruń

tel. 56 654 46 13
e-mail: ekonomik@zset.home.pl
www.zset.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.