Żegnamy Barbarę Litwin | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Żegnamy Barbarę Litwin

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Zdjęcie czarno-białe - portret Barbary Litwin

Zmarła Barbara Litwin - ceniona lekarka, radna toruńska, społecznik, osoba o wielkim sercu. Miała 68 lat.

Barbara Litwin była związana z Toruniem od 1982 roku. Była znaną i cenioną lekarką neurolożką, absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi. Pracowała m.in. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu jako konsultant-neurolog, a także w toruńskich przychodniach. O uznaniu i sympatii, jaką się cieszyła, świadczyć może przyznanie w 2011 roku nagrody „Złoty Stetoskop”.

W latach 2017-2018 była radną w Radzie Miasta Torunia VII kadencji z ramienia KWW Michał Zaleski – Czas Gospodarzy. Zastąpiła wówczas Sławomira Kruszkowskiego. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiem, jak cenne jest zaufanie. Pragnę jak najlepiej wykorzystać szansę ulepszania Torunia, którą stwarza bycie radną. Chcę szczególnie zabiegać o profilaktykę zdrowotną, w tym zwiększenie liczby badań przeciwnowotworowych. Wierzę, że torunianie mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie, żyjąc w mieście świetnie dbającym o zdrowie. Moi pacjenci zajmują szczególną rolę w moim życiu – tak jak im poświęcę się naszemu miastu – mówiła Barbara Litwin. Jako radna należała do Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Kultury i Promocji, a także do Komisji Oświaty, Sportu i Turystyki. W latach 2015-2018, a także w bieżącej kadencji, była członkinią Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.

Barbarę Litwin pamiętać będziemy jako człowieka o wielkim sercu i szczególnej trosce o drugiego człowieka. Należała do Rady Społecznej w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Na początku pandemii przekazała 1000 sztuk maseczek dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Zawsze pomocna, uśmiechnięta, troskliwa – taka pozostanie w pamięci najbliższych, przyjaciół i pacjentów.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Kultura, Miasto
    Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Kultura, Miasto
    Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.