Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy"

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".

O czym jest spektakl?

Wiki to dorastająca dziewczynka, którą fascynuje świat i kultura wikingów. Zainteresowania te stanowią swoistego rodzaju remedium na dokuczającą jej coraz bardziej samotność i nieumiejętność porozumienia się z rodzicami. Pewnego dnia bohaterkę odwiedza troll Knut i zabiera ją w morską podróż ku lodowatej północy, w trakcie której Wiki wypełnić ma bardzo ważną misję. Dziewczynka przemierza bezkresne przestrzenie, spotykając po drodze rozmaite postaci zaczerpnięte z legend i nordyckiej mitologii. Czym skończy się ta wyprawa? Czy między rekinami, walkiriami, krukami Odyna bądź krakenami bohaterka odnajdzie swoje przeznaczenie? A może celem każdej naszej podróży jest dowiedzenie się czegoś ważnego o nas samych?

>>>Repertuar Teatru Baj Pomorski<<<

Premiera sfinansowana w ramach zadania Program profilaktyczny w ramach spektaklu „Wikingowie z Północnej Ulicy” w Teatrze „Baj Pomorski”. Zrealizowana dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Program profilaktyczny obejmie także warsztaty edukacyjne. Odbędzie się 6 takich spotkań kulturalno-edukacyjnych, w ramach których rozmowa o uzależnieniach behawioralnych (w szczególności od alkoholu) będzie połączona z pokazem przedstawienia. Warsztaty poprowadzą profesjonalni psychoterapeuci. Temat widowiska będzie dotyczył budowania poczucia własnej wartości, a w związku z tym radzenia sobie z uzależnieniami.

Oferta jest skierowana do odbiorców w wieku 10-15 lat. ,Czas trwania: 75 minut spektaklu i 60 minut warsztatów

Terminy:

24.04 – 12:00

25.04 – 12:00

26.04 – 12:00

18.06 – 09:30

19.06 – 12:00

20.06 – 09:30

 UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, ZAPISY:

Dział Organizacji Widowisk

56 652 20 29 wew. 35, 36, 54

organizacja@bajpomorski.art.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wikingowie z Północnej Ulicy"

Autorka: Malina Prześluga

Reżyseria: Punch Mama

Scenografia: Dariusz Panas

Kompozytor: Filip Sternal

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Multimedia: Przemysław Żmiejko

Inspicjentka: Edyta Borszewska

Data premiery: 21.04.2024

Od lat: 7

Obsada:

Iga Bancewicz – Wiki

Anna Katarzyna Chudek-Niczewska – Walkiria Wyjąca, Wyobraźnia

Edyta Łukaszewicz-Lisowska – dorosła Wiktoria

Marta Parfieniuk-Białowicz – Walkiria Wściekła, Wyobraźnia

Krzysztof Grzęda – Kruk Munin, Wyobraźnia, głos Wiktora

Andrzej Korkuz – Troll Knut

Jacek Pysiak – Kruk Huggin, Wyobraźnia, Tata

Mariusz Wójtowicz – Rekin Kraken, Wyobraźnia


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...