Zagraniczna szansa dla toruńskiego biznesu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zagraniczna szansa dla toruńskiego biznesu

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zachęca do udziału w wydarzeniu PAIH Expo 2018 na Stadionie Narodowym w Warszawie. 25 października 2018 roku odbędzie się tam Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą.

Do udziału w wydarzeniu zachęcała toruńskich przedsiębiorców goszcząca 19 października 2018 roku w Toruniu Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Dodajmy, że udział w PAIH Expo jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia: https://paihexpo.gov.pl/

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wychodzi naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu. Krystalizująca się sieć Zagranicznych Biur Handlowych PAIH  jest kluczowym elementem nowego modelu polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Oferta skierowana do polskich firm dotyczy wsparcia ich aktywności biznesowej i implementacji projektów na rynkach zagranicznych, w szczególności - pozaeuropejskich. Forum, jako wydarzenie niemające precedensu, ma za zadanie wypełnić lukę w edukacji krajowych środowisk biznesowych odnośnie narzędzi administracyjnej asysty ekspansji zagranicznej. Projekt skierowany jest do małych i średnich firm, które planują lub już działają za granicą. Zakres wydarzenia skoncentrowany będzie wokół informacji o rynku i branżach priorytetowych, nawiązywaniu relacji biznesowych, identyfikacji potencjalnych partnerów, kultury biznesowej i dostępnych  instrumentów wsparcia. PAIH Expo to pionierska impreza inwestycyjno-handlowa, która gwarantuje: 12 pawilonów tematycznych z całego świata, dostępność ekspertów z 56 Zagranicznych Biur Handlowych PAIH ze wszystkich kontynentów, pawilon dla inwestorów, 58 praktycznych warsztatów, raporty sektorowe i przewodniki po rynku. Rejestracja będzie możliwa także w dniu wydarzenia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.