Wystartuj w Halowych Mistrzostwach Europy Masters | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wystartuj w Halowych Mistrzostwach Europy Masters

Miasto, Sport
Data publikacji: 01 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Od 17 do 23 marca 2024 r. w Toruniu odbędą się 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Termin zgłoszeń upływa w dniu 4 lutego 2024 r., w związku z czym to ostatni moment na potwierdzenie swojego startu w imprezie.

Wszyscy amatorzy powyżej 35. roku życia chcący wziąć udział w 14. HME w Lekkiej Atletyce Masters mogą zgłaszać się online. Aby zgłoszenie zostało uznane za ważne, trzeba dokonać wpłaty w pełnej wysokości. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 2.000 sportowców. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że w Grodzie Kopernika wystartuje rekordowa liczba zawodniczek i zawodników, a lista zgłoszeń przekroczy 4.000 startujących. Warto dodać, że swój start w europejskim czempionacie zapowiedzieli m.in. Wanda Panfil, Robert Korzeniowski, Sebastian Chmara, Janusz Trzepizur, Urszula Kielan, Ludwika Chewińska i Genowefa Patla. Deklarację startu złożyli także przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ireneusz Raś i Piotr Borys, sekretarze stanu.

Link do rejestracji:
https://emaci2024.com/rejestracja/?lang=pl

Opłata za start zawodnika w jednej konkurencji wynosi 60 euro, a za udział w każdej następnej konkurencji wpisowe wynosi 35 euro. Z kolei za udział w maratonie lub pięcioboju opłata startowa wynosi 65 euro. Rywalizacja będzie odbywać się nie tylko w Arenie Toruń, ale też na stadionie miejskim, gdzie będą rozegrane konkurencje rzutowe, oraz w lasku przy ulicy Bema i okolicznych ulicach, na których odbędą się biegi. Warto dodać, że w ramach 14. HME odbędą się także Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters. Będzie to edycja specjalna w związku z przypadającym w 2024 r. stuleciem maratonu w Polsce. Otwarty charakter imprezy sprawia, że na królewskim dystansie 42 km 195 m swoich sił będzie mógł spróbować każdy (18+), jednakże klasyfikacji generalnej będą podlegali tylko zawodnicy masters.

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters to kolejna prestiżowa impreza, która odbędzie się w naszym mieście Przypomnijmy, że mastersi startowali w Toruniu już kilkakrotnie. W 2015 roku odbyły się tu 10. Halowe Mistrzostwa Europy, w latach 2019 i 2023 – 8. i 9. Halowe Mistrzostwa Świata. Te międzynarodowe imprezy pokazały, że miasto Toruń oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters spełniają światowe oczekiwania.

Więcej informacji na temat 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters na https://emaci2024.com/, stronie https://www.pzlam.pl/pl/ oraz w mediach społecznościowych.

Fot. Sławomir Kowalski


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.