Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów | www.torun.pl

Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów

Miasto
Data publikacji: 13 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Grafika informująca o wyborach do Rad Okręgów

Wyjaśnienie rzecznika prasowego Anny Kulbickiej-Tondel skierowane do Redaktora naczelnego „Tylko Toruń”, dotyczące kampanii informacyjnej prowadzonej przed wyborami do Rad Okręgów. Jest to odpowiedź na artykuł pt. „Najbliżsi mieszkańcom”, jaki pojawił się w gazecie „Tylko Toruń”, 8.10.2021.

W nawiązaniu do tekstu „Najbliżsi mieszkańcom” opublikowanego w gazecie „Tylko Toruń” (8.10.2021 r.) przesyłam wyjaśnienie z prośbą o opublikowanie na stronie internetowej tylkotorun.pl oraz w najbliższym papierowym wydaniu.Wyjaśnienie


Stanowczo nie zgadzam się ze słowami Pana Marcina Łowickiego dotyczącymi wyborów do Rad Okręgów, które padły w tekście „Najbliżsi mieszkańcom” (Tylko Toruń, 8.10.2021 r.) jakoby: „miasto zrobiło bardzo krótką kampanię informacyjną, rozpoczętą za późno. Wiele osób nie wiedziało, że te wybory mają się w ogóle odbyć”.

Informacje rozpowszechniane przez Pana Łowickiego są nieprawdziwe!

W lipcu, na ponad 2 miesiące przed terminem Wyborów, na stronie Urzędu Miasta Torunia torun.pl utworzona została zakładka „Wybory do rad okręgów 2021”, gdzie można było znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Od sierpnia informacja ta znalazła się w wyróżnionych banerach na stronie głównej oraz została przesłana do lokalnych mediów.  

6 sierpnia, na ponad miesiąc przed wyborami, na łamach Państwa gazety oraz portalu pojawiła się płatna publikacja dot. Wyborów wraz z harmonogramem. W dniach od 6 do 15 września przeprowadzona została kampania radiowa w Radiu Gra i MeloRadiu. Przez cały wrzesień kolportowane były ulotki oraz plakaty informujące o Wyborach ze szczegółowym harmonogramem, pojawiły się one m.in.: na słupach ogłoszeniowych oraz w miejskiej komunikacji. 3 września zorganizowano również konferencję prasową dot. Wyborów, efektem której były liczne publikacje medialne. Tuż przed samym terminem Wyborów,
10 września w piątkowym wydaniu „Nowości” pojawiła się płatna publikacja. Tego dnia wyemitowano w TVK Toruń rozmowę Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, w której zachęcał do wzięcia udziału w Wyborach. Od 13 września mieszkańcy zalogowani w systemie „Toruń SMS” trzykrotnie otrzymali wiadomość sms z najważniejszymi informacjami oraz odesłaniem do mapy i wykazu ulic w poszczególnych okręgach.

Nie tylko wykaz naszych działań, ale sam niezaprzeczalny fakt, rekordowej liczby mieszkańców, którzy wzięli udział w tegorocznych Wyborach do rad okręgów niech będzie dowodem nieprawdziwej tezy głoszonej przez Pana Łowickiego.

Z poważaniem,

Anna Kulbicka-Tondel

rzecznik prasowy Prezydenta Miasta ToruniaNajczęściej czytane aktualności

 • Dynie na pl. Rapackiego
  Eko, Miasto
  Spacerujący w okolicach starówki dostrzegą w kilku miejscach okazałe dynie. W ten sposób Toruń oswaja jesienny czas.
 • Drzewo zwalone na nagrobki w nocy z 21/22 października 2021 r. na cmentarzu św. Jerzego, fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Uszkodzone i zerwane dachy oraz linie energetyczne, powalone drzewa i spadające konary to skutki wichur, które przechodzą przez nasz region.
 • Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz odbiera sakwę z monetami z rąk prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Wrzucane na szczęście do Strugi Toruńskiej monety wyłowione zostały dzisiaj, 22 października 2021 r. przez grupę dzieci z Torunia, Poznania, Koszalina i Wrocławia. Strzeżony przez Smoka przy ul. Przedzamcze skarb przekazany zostanie Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka.
 • Na zdjęciu:Samochody parkujące przy chodniu wzdłuż cmentarza św. Jerzego
  Drogi, Miasto
  W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie inna organizacja ruchu, umożliwiająca dojechanie do toruńskich cmentarzy i zaparkowanie w ich pobliżu.
 • nagrobek rodziny Langraf
  Miasto
  Po raz dziewiętnasty 1 listopada 2021 r. Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia organizują kwestę na cmentarzu św. Jerzego. W tym roku celem zbiórki jest odnowa zabytkowego nagrobka rodziny Landgraf.
 • baner wydarzenia
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu po raz kolejny zostało regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem projektu jest promocja świadomego kształtowania ścieżki kariery, próbowania własnych sił w biznesie, racjonalnego i odpowiedzialnego rozwijania firmy. Znamy już pierwsze wydarzenia tegorocznego projektu, o kolejnych...
 • „Czas solidarności” – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się 25-26 października 2021. Aby bezpiecznie kontynuować Festiwal nawet w czasie pandemii COVID-19, impreza przyjmie charakter hybrydowy.
 • W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...