Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów

Miasto
Data publikacji: 13 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o wyborach do Rad Okręgów

Wyjaśnienie rzecznika prasowego Anny Kulbickiej-Tondel skierowane do Redaktora naczelnego „Tylko Toruń”, dotyczące kampanii informacyjnej prowadzonej przed wyborami do Rad Okręgów. Jest to odpowiedź na artykuł pt. „Najbliżsi mieszkańcom”, jaki pojawił się w gazecie „Tylko Toruń”, 8.10.2021.

W nawiązaniu do tekstu „Najbliżsi mieszkańcom” opublikowanego w gazecie „Tylko Toruń” (8.10.2021 r.) przesyłam wyjaśnienie z prośbą o opublikowanie na stronie internetowej tylkotorun.pl oraz w najbliższym papierowym wydaniu.Wyjaśnienie


Stanowczo nie zgadzam się ze słowami Pana Marcina Łowickiego dotyczącymi wyborów do Rad Okręgów, które padły w tekście „Najbliżsi mieszkańcom” (Tylko Toruń, 8.10.2021 r.) jakoby: „miasto zrobiło bardzo krótką kampanię informacyjną, rozpoczętą za późno. Wiele osób nie wiedziało, że te wybory mają się w ogóle odbyć”.

Informacje rozpowszechniane przez Pana Łowickiego są nieprawdziwe!

W lipcu, na ponad 2 miesiące przed terminem Wyborów, na stronie Urzędu Miasta Torunia torun.pl utworzona została zakładka „Wybory do rad okręgów 2021”, gdzie można było znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Od sierpnia informacja ta znalazła się w wyróżnionych banerach na stronie głównej oraz została przesłana do lokalnych mediów.  

6 sierpnia, na ponad miesiąc przed wyborami, na łamach Państwa gazety oraz portalu pojawiła się płatna publikacja dot. Wyborów wraz z harmonogramem. W dniach od 6 do 15 września przeprowadzona została kampania radiowa w Radiu Gra i MeloRadiu. Przez cały wrzesień kolportowane były ulotki oraz plakaty informujące o Wyborach ze szczegółowym harmonogramem, pojawiły się one m.in.: na słupach ogłoszeniowych oraz w miejskiej komunikacji. 3 września zorganizowano również konferencję prasową dot. Wyborów, efektem której były liczne publikacje medialne. Tuż przed samym terminem Wyborów,
10 września w piątkowym wydaniu „Nowości” pojawiła się płatna publikacja. Tego dnia wyemitowano w TVK Toruń rozmowę Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, w której zachęcał do wzięcia udziału w Wyborach. Od 13 września mieszkańcy zalogowani w systemie „Toruń SMS” trzykrotnie otrzymali wiadomość sms z najważniejszymi informacjami oraz odesłaniem do mapy i wykazu ulic w poszczególnych okręgach.

Nie tylko wykaz naszych działań, ale sam niezaprzeczalny fakt, rekordowej liczby mieszkańców, którzy wzięli udział w tegorocznych Wyborach do rad okręgów niech będzie dowodem nieprawdziwej tezy głoszonej przez Pana Łowickiego.

Z poważaniem,

Anna Kulbicka-Tondel

rzecznik prasowy Prezydenta Miasta ToruniaNajczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.