Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów

Miasto
Data publikacji: 13 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Grafika informująca o wyborach do Rad Okręgów

Wyjaśnienie rzecznika prasowego Anny Kulbickiej-Tondel skierowane do Redaktora naczelnego „Tylko Toruń”, dotyczące kampanii informacyjnej prowadzonej przed wyborami do Rad Okręgów. Jest to odpowiedź na artykuł pt. „Najbliżsi mieszkańcom”, jaki pojawił się w gazecie „Tylko Toruń”, 8.10.2021.

W nawiązaniu do tekstu „Najbliżsi mieszkańcom” opublikowanego w gazecie „Tylko Toruń” (8.10.2021 r.) przesyłam wyjaśnienie z prośbą o opublikowanie na stronie internetowej tylkotorun.pl oraz w najbliższym papierowym wydaniu.Wyjaśnienie


Stanowczo nie zgadzam się ze słowami Pana Marcina Łowickiego dotyczącymi wyborów do Rad Okręgów, które padły w tekście „Najbliżsi mieszkańcom” (Tylko Toruń, 8.10.2021 r.) jakoby: „miasto zrobiło bardzo krótką kampanię informacyjną, rozpoczętą za późno. Wiele osób nie wiedziało, że te wybory mają się w ogóle odbyć”.

Informacje rozpowszechniane przez Pana Łowickiego są nieprawdziwe!

W lipcu, na ponad 2 miesiące przed terminem Wyborów, na stronie Urzędu Miasta Torunia torun.pl utworzona została zakładka „Wybory do rad okręgów 2021”, gdzie można było znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Od sierpnia informacja ta znalazła się w wyróżnionych banerach na stronie głównej oraz została przesłana do lokalnych mediów.  

6 sierpnia, na ponad miesiąc przed wyborami, na łamach Państwa gazety oraz portalu pojawiła się płatna publikacja dot. Wyborów wraz z harmonogramem. W dniach od 6 do 15 września przeprowadzona została kampania radiowa w Radiu Gra i MeloRadiu. Przez cały wrzesień kolportowane były ulotki oraz plakaty informujące o Wyborach ze szczegółowym harmonogramem, pojawiły się one m.in.: na słupach ogłoszeniowych oraz w miejskiej komunikacji. 3 września zorganizowano również konferencję prasową dot. Wyborów, efektem której były liczne publikacje medialne. Tuż przed samym terminem Wyborów,
10 września w piątkowym wydaniu „Nowości” pojawiła się płatna publikacja. Tego dnia wyemitowano w TVK Toruń rozmowę Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, w której zachęcał do wzięcia udziału w Wyborach. Od 13 września mieszkańcy zalogowani w systemie „Toruń SMS” trzykrotnie otrzymali wiadomość sms z najważniejszymi informacjami oraz odesłaniem do mapy i wykazu ulic w poszczególnych okręgach.

Nie tylko wykaz naszych działań, ale sam niezaprzeczalny fakt, rekordowej liczby mieszkańców, którzy wzięli udział w tegorocznych Wyborach do rad okręgów niech będzie dowodem nieprawdziwej tezy głoszonej przez Pana Łowickiego.

Z poważaniem,

Anna Kulbicka-Tondel

rzecznik prasowy Prezydenta Miasta ToruniaZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...