Wspólna zabawa przy SP10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wspólna zabawa przy SP10

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 września 2023
Autor: Paula Gałązka
Wspólna zabawa przy SP10

„Dobrze być razem” to hasło przewodnie 12. Wielkiego Festynu Rodzinnego, który odbył się przy Szkole Podstawowe nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. Były konkursy, pokazy, występy muzyczne, loteria a przede wszystkim dobra zabawa. W wydarzeniu wzieli udział zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Zabawa rozpoczęła się chwilę po godzinie 12. Na boisku szkolnym przy SP10 pojawiły się stoiska służb mundurowych, edukacyjne, a także stanowiska, na których można było zapleść sobie warkoczyki lub pomalować twarz. Nie zabrakło też stoisk z jedzeniem, a także punktu, w którym można było kupić cegiełkę. Upoważniała ona nie tylko do zabawy na rozstawionych dmuchańcach wokół szkoły, ale też pozwalała na udział w loterii, w której do wygrania był m.in. rower, elektryczna hulajnoga czy też deskorolka. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością w szkole oraz na rzecz podopiecznych Fundacji Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Obywały się też zajęcia i pokazy sportowe.

- Dobrze być razem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, ja gwarantuję i bezpieczeństwo i wiele atrakcji, a także wspaniałe nagrody, które ufundowali Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz - mówiła ze sceny Iwona Cieślak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

W podziękowaniu za współpracę przy organizacji festynu pani dyrektor na ręce wiceprezydenta Gulewskiego oraz wiceprzewodniczącego i jednocześnie reprezentanta marszałka województwa przekazała prace plastyczne wykonane przez uczniów dziesiątki.

- Ten festyn to szczytna inicjatywa. Od kiedy Robert Olkowski zaczął nosić swoje zaczarowane okulary tutaj w Toruniu, zaczął współpracować z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem, w naszym mieście dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Jedną z tych ciekawych rzeczy jest dzisiejszy festyn. Bardzo dziękuję pani dyrektor za użyczenie terenów szkoły, która leży w przepięknej i nietuzinkowej dzielnicy. Ja jeszcze cztery lata temu dosłownie ulicę stąd mieszkałem w jednym z tych bloków i wiem, jak bardzo ważne są tego typu inicjatywy. Raz jeszcze bardzo za nie dziękuję - podkreślał w swoim wystąpieniu zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Współorganizatorem festynu była Fundacja Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Toruń.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: łodzie flisacze na Bulwarze Filadelfijskim
  Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim zakończył się montaż dwóch pomostów, służących do obsługiwania łodzi flisaczych, które już przeszły rejsy testowe na Wiśle.
 • MZK
  Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Wręczenie medalu "Thorunium" Annie Broniewicz przez prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Koncert gitarowy Janusza Strobla i wręczenie "Thorunium" Annie Broniewicz uczciły 12 kwietnia 2024 r. jubileusz 30-lecia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".
 • Kultura, Miasto
  Zespół Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" funkcjonujący przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury 12 kwietnia 2024 r. w Młynie Kultury obchodził jubileusz 45-lecia.
 • Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej
  Miasto
  W 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicę ujawnienia zbrodni na Placu 4 Czerwca otwarta została wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”. Wydarzenie miało miejsce 12 kwietnia 2024 r.
 • 11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce. Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach,...
 • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu realizuje bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Pogoda sprzyja intensywnym pracom drogowym. Obecnie trwa między innymi budowa ulicy Beliny - Prażmowskiego.
 • Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 5 maja 2024 r. na boisku X Liceum Ogólnokształcącego.
 • 13 kwietnia o godz. 16.30 na Lodowisku Tor Tor odbędą się pokazy łyżwiarskie na zakończenie sezonu 2023/2024 zawodników MKS AXEL: sekcja par tanecznych i solo dance, sekcja solistów, dzieci z Akademii Łyżwiarskiej oraz sekcji amatorskiej.
 • Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.