Wspólna zabawa przy SP10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wspólna zabawa przy SP10

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 września 2023
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Wspólna zabawa przy SP10

„Dobrze być razem” to hasło przewodnie 12. Wielkiego Festynu Rodzinnego, który odbył się przy Szkole Podstawowe nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. Były konkursy, pokazy, występy muzyczne, loteria a przede wszystkim dobra zabawa. W wydarzeniu wzieli udział zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Zabawa rozpoczęła się chwilę po godzinie 12. Na boisku szkolnym przy SP10 pojawiły się stoiska służb mundurowych, edukacyjne, a także stanowiska, na których można było zapleść sobie warkoczyki lub pomalować twarz. Nie zabrakło też stoisk z jedzeniem, a także punktu, w którym można było kupić cegiełkę. Upoważniała ona nie tylko do zabawy na rozstawionych dmuchańcach wokół szkoły, ale też pozwalała na udział w loterii, w której do wygrania był m.in. rower, elektryczna hulajnoga czy też deskorolka. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością w szkole oraz na rzecz podopiecznych Fundacji Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Obywały się też zajęcia i pokazy sportowe.

- Dobrze być razem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, ja gwarantuję i bezpieczeństwo i wiele atrakcji, a także wspaniałe nagrody, które ufundowali Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz - mówiła ze sceny Iwona Cieślak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

W podziękowaniu za współpracę przy organizacji festynu pani dyrektor na ręce wiceprezydenta Gulewskiego oraz wiceprzewodniczącego i jednocześnie reprezentanta marszałka województwa przekazała prace plastyczne wykonane przez uczniów dziesiątki.

- Ten festyn to szczytna inicjatywa. Od kiedy Robert Olkowski zaczął nosić swoje zaczarowane okulary tutaj w Toruniu, zaczął współpracować z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem, w naszym mieście dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Jedną z tych ciekawych rzeczy jest dzisiejszy festyn. Bardzo dziękuję pani dyrektor za użyczenie terenów szkoły, która leży w przepięknej i nietuzinkowej dzielnicy. Ja jeszcze cztery lata temu dosłownie ulicę stąd mieszkałem w jednym z tych bloków i wiem, jak bardzo ważne są tego typu inicjatywy. Raz jeszcze bardzo za nie dziękuję - podkreślał w swoim wystąpieniu zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Współorganizatorem festynu była Fundacja Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Toruń.

fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...