Wielki zlot mercedesów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wielki zlot mercedesów

Miasto
Data publikacji: 17 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: samochody - mercedesy

W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.

Coroczne zloty fanów „gwiazd” w Toruniu to już tradycja sięgająca 2008 roku. W ciągu szesnastu lat zagościły na nich tysiące uczestników i ich aut. W tym roku spodziewany jest przyjazd ponad 400, a być może nawet aż 500 mercedesów. Jeżeli tak się stanie, będzie to największe tegoroczne spotkanie fanów marki na świecie. Wśród uczestników prawdopodobnie pojawią się też goście zagraniczni.

Zlot odbędzie się w godz. 9:30-17:00 na terenie obiektu MotoPark Toruń przy ul. Łukasiewicza 66.

>>> Harmonogram wydarzenia

Wśród „gwiazd” pojawią się zarówno kilkudziesięcioletnie, bardzo starannie odrestaurowane zabytki motoryzacji, szeroka grupa znakomicie utrzymanych klasyków z lat 80. i 90., popularne modele, jak i najnowsze auta producenta.

Na uczestników wydarzenia będzie czekał cały szereg konkurencji zlotowych. Wśród nich będą zarówno atrakcje na torze samochodowym, jak i bogaty blok konkurencji rekreacyjnych oraz integracyjnych. Znajdą się w nim m.in. zawody w rzucie oponą i konkurencja zespołowa polegająca na grupowym przeciąganiu ciężarówki na czas. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wybrane zostanie też Auto Zlotu w kilku kategoriach. Będzie też konkurs z wiedzy o marce.

Swoje działania w trakcie zlotu będą realizowały także zewnętrzne organizacje społeczne. Fundacja Fun and Drive w trakcie zlotu będzie prowadziła zbiórkę funduszy na specjalistyczne karetki neonatologiczne, służące ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Na miejscu będzie można odpłatnie skorzystać z profesjonalnych symulatorów wyścigowych i przejazdów sportowymi Mercedesami po torze zapewnianymi przez dealera marki, firmę Auto Partner Garcarek. Cały dochód z tych atrakcji zostanie przekazany fundacji.

Z kolei Fundacja Jumper będzie prowadziła działania edukacyjne, których celem jest podniesienie świadomości kierowców i poziomu bezpieczeństwa na drogach. W tym celu wykorzystywany będzie m.in. symulator dachowania.

Organizatorami zlotu są: agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club.

Wstęp dla widzów jest bezpłatny.

Tekst: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Fot.: z archiwum Mercedes Toruń Club

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.