Więcej dla oświaty | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Więcej dla oświaty

Miasto
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami

Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.

20 marca 2023 r. nauczycielki i nauczyciele zatrudnieni w toruńskiej oświacie otrzymali wyrównanie wynagrodzeń za styczeń, luty i marzec obliczone wskaźnikiem wzrostu 7,8%. Nastąpiło to zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 lutego 2023 r. (Dz.U. 2023 poz.352) zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (…).

Natomiast podwyżki wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi obliczone tym samym wskaźnikiem, także z wyrównaniem od stycznia, będą możliwe dzięki przeznaczeniu na ten cel dodatkowej kwoty 1,8 mln zł w budżecie miasta Torunia na 2023 r. Wzrost wynagrodzeń będzie dotyczył pracowników, których wynagrodzenie od stycznia 2023 r. nie wzrosło w ogóle lub wzrosło o wskaźnik niższy niż 7,8% w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 13 września 2022 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę (…) (Dz.U. 2022 poz. 1952).W dniu dzisiejszym informacje w tej sprawie otrzymali dyrektorzy miejskich placówek oświatowych Torunia, a przygotowane przez nich decyzje płacowe umożliwią zwiększenie wypłat dla tej grupy pracowniczej odpowiednio - za marzec 28 dnia tego miesiąca, a wyrównania za styczeń i luty - 31 marca.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Festyn plenerowy TCUS, fot. Adam Zakrzewski
  Kultura, Miasto
  Na „Art Piknik” na Błoniach Nadwiślańskich zaprasza dzieci i młodzież 4 czerwca Toruńskie Centrum Usług Społecznych.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.