W Toruniu o firmach przyszłości | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W Toruniu o firmach przyszłości

Biznes, Miasto
Data publikacji: 04 października 2023
Autor: Marcin Pryka

Kilkaset osób przybyło do Torunia, aby w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wziąć udział w wykładach i dyskusji z zakresu ekonomii, sprzedaży, marketingu, nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji. Prestiżowa i popularna konferencja "Firma Przyszłości" to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy i umiejętności biznesowych, ale także do nawiązania wartościowych kontaktów i wymiany doświadczeń.

Konferencja „Firma Przyszłości” organizowana jest przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu przy wsparciu finansowym i marketingowym Gminy Miasta Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu. VI edycja konferencji, która odbywa się w środę 4 października 2023 r. skierowana jest głównie do przedsiębiorców z Torunia oraz z województwa kujawsko-pomorskiego, ukazuje lokalne tło gospodarcze oraz potencjał biznesowy i rozwojowy Torunia. Dzięki zaangażowaniu znakomitych prelegentów z całego kraju ma także charakter ponadregionalny. Konferencja przyciąga zarówno przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm.

– Miasto Toruń od początku wspiera konferencję, także starając się być dobrym partnerem współfinansującym to przedsięwzięcie. Dzięki temu jest czas na dyskusję, na zastanowienia, na wysłuchanie referatów. Miasto Toruń jest dobrym środowiskiem do prowadzenia działalności gospodarczej. 28 560 firm, które działają w Toruniu to potwierdzenie tej tezy. Te środowiskowe warunki wynikają z lokalizacji naszego miasta, bo przecież skomunikowanie Torunia jest znakomite, ciągle jeszcze dostępnych terenów inwestycyjnych, niskiego wskaźnika bezrobocia, gdyż wspomniane firmy zatrudniają sporo ludzi. Toruń to także miejsce, gdzie można ciągle jeszcze znaleźć potencjał w postaci miejsc do wynajęcia, wydzierżawienia. Powierzchnie dla prowadzenia działalności biurowej to już ponad 60 tys. m2. Dobre warunki do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej stwarza także system ulg w podatku od nieruchomości dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Środowisko akademickie, dwa uniwersytety, jeden publiczny, drugi niepubliczny, akademie to także sprawia, iż potencjał osób z przygotowaniem do wykonywania zawodu jest dobry. Najważniejsza mądrość jest w tych, którzy podejmują działalność gospodarczą. Życzę efektywnego skorzystania z możliwości spotkania i wysłuchania referatów oraz dyskusji - powiedział na otwarcie konferencji prezydent Torunia Michał Zaleski.

Podczas wydarzenia odbędzie się 16 prelekcji z zakresu ekonomii, sprzedaży, marketingu, nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji czy prawa. Będzie można posłuchać również o tym, jak bieżąca sytuacja rynkowa, zmiany w komunikacji oraz cyfryzacja wpływają na kondycję firm. Jest to tym bardziej istotne, że czasy w których przyszło nam żyć i prowadzić firmy są niezwykle dynamiczne i stawiają przed przedsiębiorcami bardzo duże wyzwania.

Na liście prelegentów tegorocznej konferencji znajdują się wybitni przedstawiciele różnych dziedzin biznesu, m.in.: Marek Zuber – ekonomista i analityk rynków finansowych. Od 2002 roku prowadzi działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analiz przedsiębiorstw i zarządzania finansami; Kamil Kozieł – założyciel PrezArt, rekordzista w ilości napisanych wypowiedzi, scenariuszy czy slajdów. Autor kilkudziesięciu ciekawych prezentacji na prestiżowych międzynarodowych konferencjach TEDex; Piotr Konieczny – ekspert ds. bezpieczeństwa, założyciel Niebezpiecznik.pl, od szesnastu lat pomagający największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami; Martyna Tarnawska - entuzjastka świata digital i nowych technologii, trenerka, facylitatorka i project managerka. Od 2015 roku projektuje procesy rozwojowe, produkty i usługi; facylituje warsztaty innowacji w metodyce Service Design i korzysta z narzędzi Design Thinking w codziennej pracy oraz Patrycja Mikutaniec - dyrektorka Departamentu Sprzedaży Indywidualnej i MŚP w LUX MED Sp. z o.o. Od ponad 20 lat związana ze sprzedażą usług - najpierw w branży bankowej, a potem poprzez udział w projekcie budowania nowego banku, gdzie jej głównym zajęciem była budowa struktur sprzedażowych.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.