W Toruniu o firmach przyszłości | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W Toruniu o firmach przyszłości

Biznes, Miasto
Data publikacji: 04 października 2023
Autor: Marcin Pryka

Kilkaset osób przybyło do Torunia, aby w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wziąć udział w wykładach i dyskusji z zakresu ekonomii, sprzedaży, marketingu, nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji. Prestiżowa i popularna konferencja "Firma Przyszłości" to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy i umiejętności biznesowych, ale także do nawiązania wartościowych kontaktów i wymiany doświadczeń.

Konferencja „Firma Przyszłości” organizowana jest przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu przy wsparciu finansowym i marketingowym Gminy Miasta Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu. VI edycja konferencji, która odbywa się w środę 4 października 2023 r. skierowana jest głównie do przedsiębiorców z Torunia oraz z województwa kujawsko-pomorskiego, ukazuje lokalne tło gospodarcze oraz potencjał biznesowy i rozwojowy Torunia. Dzięki zaangażowaniu znakomitych prelegentów z całego kraju ma także charakter ponadregionalny. Konferencja przyciąga zarówno przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm.

– Miasto Toruń od początku wspiera konferencję, także starając się być dobrym partnerem współfinansującym to przedsięwzięcie. Dzięki temu jest czas na dyskusję, na zastanowienia, na wysłuchanie referatów. Miasto Toruń jest dobrym środowiskiem do prowadzenia działalności gospodarczej. 28 560 firm, które działają w Toruniu to potwierdzenie tej tezy. Te środowiskowe warunki wynikają z lokalizacji naszego miasta, bo przecież skomunikowanie Torunia jest znakomite, ciągle jeszcze dostępnych terenów inwestycyjnych, niskiego wskaźnika bezrobocia, gdyż wspomniane firmy zatrudniają sporo ludzi. Toruń to także miejsce, gdzie można ciągle jeszcze znaleźć potencjał w postaci miejsc do wynajęcia, wydzierżawienia. Powierzchnie dla prowadzenia działalności biurowej to już ponad 60 tys. m2. Dobre warunki do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej stwarza także system ulg w podatku od nieruchomości dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Środowisko akademickie, dwa uniwersytety, jeden publiczny, drugi niepubliczny, akademie to także sprawia, iż potencjał osób z przygotowaniem do wykonywania zawodu jest dobry. Najważniejsza mądrość jest w tych, którzy podejmują działalność gospodarczą. Życzę efektywnego skorzystania z możliwości spotkania i wysłuchania referatów oraz dyskusji - powiedział na otwarcie konferencji prezydent Torunia Michał Zaleski.

Podczas wydarzenia odbędzie się 16 prelekcji z zakresu ekonomii, sprzedaży, marketingu, nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji czy prawa. Będzie można posłuchać również o tym, jak bieżąca sytuacja rynkowa, zmiany w komunikacji oraz cyfryzacja wpływają na kondycję firm. Jest to tym bardziej istotne, że czasy w których przyszło nam żyć i prowadzić firmy są niezwykle dynamiczne i stawiają przed przedsiębiorcami bardzo duże wyzwania.

Na liście prelegentów tegorocznej konferencji znajdują się wybitni przedstawiciele różnych dziedzin biznesu, m.in.: Marek Zuber – ekonomista i analityk rynków finansowych. Od 2002 roku prowadzi działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analiz przedsiębiorstw i zarządzania finansami; Kamil Kozieł – założyciel PrezArt, rekordzista w ilości napisanych wypowiedzi, scenariuszy czy slajdów. Autor kilkudziesięciu ciekawych prezentacji na prestiżowych międzynarodowych konferencjach TEDex; Piotr Konieczny – ekspert ds. bezpieczeństwa, założyciel Niebezpiecznik.pl, od szesnastu lat pomagający największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami; Martyna Tarnawska - entuzjastka świata digital i nowych technologii, trenerka, facylitatorka i project managerka. Od 2015 roku projektuje procesy rozwojowe, produkty i usługi; facylituje warsztaty innowacji w metodyce Service Design i korzysta z narzędzi Design Thinking w codziennej pracy oraz Patrycja Mikutaniec - dyrektorka Departamentu Sprzedaży Indywidualnej i MŚP w LUX MED Sp. z o.o. Od ponad 20 lat związana ze sprzedażą usług - najpierw w branży bankowej, a potem poprzez udział w projekcie budowania nowego banku, gdzie jej głównym zajęciem była budowa struktur sprzedażowych.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.