UltraWR Festival 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

UltraWR Festival 2024

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: grupa osób idzie ścieżką parkową z kijkami nordic walking

Od 17 do 19 maja 2024 roku odbędzie się międzynarodowe wydarzenie sportowe nornic walking pod nazwą Festiwal UltraWR 2024.

Festiwal UltraWR 2024 jest kontynuacją imprezy sportowej „Ultra Nordic Walking World Records”, której dwie poprzednie edycje wraz z imprezami towarzyszącymi odbyły się w latach 2022 i 2023 na toruńskiej Barbarce. W 2024 roku impreza będzie miała charakter festiwalu dwudniowego i odbędzie się na terenie Leśnictwa Łysomice.

Całość będzie składała się z trzech modułów, odbywających się jednocześnie i stanowiących wzajemne uzupełnienie.

Rywalizacja sportowa będzie polegać na pokonywaniu przez uczestników dystansów: 50 km, 50 mil, 100 km, 100 mil odpowiednio w ciągu 6, 12, 24 i 48 godzin techniką nordic walking pod czujnym okiem sędziów tej dyscypliny. Współzawodnictwo to zgromadzi sportowców z całej Europy, specjalizujących się w długich dystansach. Warto podkreślić, że podczas poprzednich edycji ustanowiono w sumie aż 9 rekordów świata.

Równolegle do głównej imprezy odbędą się wydarzenia towarzyszące. Pierwszym z nich jest 5-godzinny Ultra Rajd. Do marszu będzie można się przyłączyć o dowolnej godzinie i w jego ramach przejść dowolny dystans. Rajd będzie prowadzony przez instruktorów ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Wytrwam”. Drugą imprezą towarzyszącą będzie piknik o charakterze ekologicznym i prozdrowotnym, połączony z oficjalnym expo zawodów.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Wytrwam” przy współpracy z Nadleśnictwem Toruń.

>>> Szczegółowy harmonogram wydarzenia

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Pixabay

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.