Uczniowie sprzątali Park Tysiąclecia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Uczniowie sprzątali Park Tysiąclecia

Eko, Miasto
Data publikacji: 15 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dwie dziewczynki w zielonych czapeczkach z daszkiem i rękawicach ochronnych trzymają worek ze śmieciami

W corocznej akcji „Sprzątanie Świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 porządkował położony na lewobrzeżu Park Tysiąclecia.

Jak co roku w akcję „Sprzątania świata” włączyło się wiele toruńskich szkół i przedszkoli. 15 września 2023 r. wraz z młodymi torunianami o czystość miasta zadbał prezydent Michał Zaleski. Przy okazji prezydent sprawdził wiedzę uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 na temat segregacji odpadów. Jak z dumą zauważył prezydent, dzieci znają doskonale zasady segregacji, co rodzi nadzieję na troskę o środowisko wśród kolejnych pokoleń.

- Muszę przyznać, że w toruńskich szkołach bardzo duży nacisk jest kładziony na zagadnienia ekologiczne. Chętnie uczestniczą w takich akcjach jak dzisiejsze sprzątanie świata, przeprowadzają zajęcia i warsztaty ekologiczne, bardzo chętnie włączają się też w coroczną zbiórkę makulatury – mówił prezydent Michał Zaleski.

Prezydent i uczniowie dwóch klas, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki segregacyjne na odpady, które dostarczył Wydział Gospodarki Komunalnej, udali się na zlokalizowany obok szkoły teren Parku Tysiąclecia, gdzie wspólnie zbierali porzucone śmieci.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.