Tysiące Mikołajów na nowym moście | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tysiące Mikołajów na nowym moście

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Morze czerwonych czapek z białym futrem i wielkie wory z prezentami – w weekend 7-8 grudnia 2013 r. w Toruniu pojawi się największa na święcie armia Świętych Mikołajów. 8 grudnia prawie 5-tysięczna grupa w charakterystycznych czerwonych czapkach wystartuje w półmaratonie! Trasa będzie wiodła przez nowy most drogowy na Wiśle!

Półmaraton Świętych Mikołajów to już w Toruniu tradycja. W tym roku biegacze staną na starcie charytatywnej imprezy już po raz jedenasty. Start 8 grudnia, w niedzielę, o godz. 11.00 na nowo wybudowanym moście drogowym w Toruniu. To prawdziwa gratka zarówno dla biegaczy,  jak i wspaniałej, nowej budowli. Nie codziennie bowiem jest okazja, by przebiec się po jezdni mostu, czego z założenia zwykle robić nie wolno. Nie codziennie także maratończycy mają okazję biegać po asfalcie lanym według najnowocześniejszych szwajcarskich receptur i przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Z kolei most – choć najwspanialszy – nie co dzień gości tylu Świętych Mikołajów.

Trasa biegu liczy 21,1km. Meta - na stadionie MOSIR przy ul. Bema 23/29. Dochód jest przeznaczony na paczki dla dzieci z domów dziecka. Do organizatora biegu - Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Maraton Toruński – dotarły już listy z dziecięcymi świątecznymi marzeniami. Autorami są podopieczni  Domu Dziecka Nr 2  w Toruniu.

Półmaraton Świętych Mikołajów co roku cieszy się dużą popularnością. Startuja w nim biegacze z całej Polski i z zagranicy: z Niemiec, Czech czy Słowacji.

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Wyścigi rowerkowe dla dzieci 2024 - plakat
  Miasto, Sport
  19 maja 2024 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  W Toruniu rozpoczyna się kolejna ważna inwestycja drogowa. 15 maja 2024 r. drogowcy przekazali teren pod przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...