www.torun.pl

Tysiące Mikołajów na nowym moście

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Morze czerwonych czapek z białym futrem i wielkie wory z prezentami – w weekend 7-8 grudnia 2013 r. w Toruniu pojawi się największa na święcie armia Świętych Mikołajów. 8 grudnia prawie 5-tysięczna grupa w charakterystycznych czerwonych czapkach wystartuje w półmaratonie! Trasa będzie wiodła przez nowy most drogowy na Wiśle!

Półmaraton Świętych Mikołajów to już w Toruniu tradycja. W tym roku biegacze staną na starcie charytatywnej imprezy już po raz jedenasty. Start 8 grudnia, w niedzielę, o godz. 11.00 na nowo wybudowanym moście drogowym w Toruniu. To prawdziwa gratka zarówno dla biegaczy,  jak i wspaniałej, nowej budowli. Nie codziennie bowiem jest okazja, by przebiec się po jezdni mostu, czego z założenia zwykle robić nie wolno. Nie codziennie także maratończycy mają okazję biegać po asfalcie lanym według najnowocześniejszych szwajcarskich receptur i przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Z kolei most – choć najwspanialszy – nie co dzień gości tylu Świętych Mikołajów.

Trasa biegu liczy 21,1km. Meta - na stadionie MOSIR przy ul. Bema 23/29. Dochód jest przeznaczony na paczki dla dzieci z domów dziecka. Do organizatora biegu - Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Maraton Toruński – dotarły już listy z dziecięcymi świątecznymi marzeniami. Autorami są podopieczni  Domu Dziecka Nr 2  w Toruniu.

Półmaraton Świętych Mikołajów co roku cieszy się dużą popularnością. Startuja w nim biegacze z całej Polski i z zagranicy: z Niemiec, Czech czy Słowacji.

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.