Toruński sport nagrodzony [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruński sport nagrodzony [film]

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W jubileuszowej 20. edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu” wyróżnienie otrzymał prezydent Michał Zaleski. Doceniono także dwa obiekty – Motoarenę i Arenę Toruń.

Prezydent Michał Zaleski uhonorowany został tytułem Budowniczego Polskiego Sportu XX-lecia. Toruńskie obiekty – Motoarena i Hala Sportowo-Widowiskowa Arena Toruń zostały wyróżnione w kategorii Obiektów Sportowych XX-lecia.

W imieniu Prezydenta Miasta wszystkie trzy wyróżnienia odebrał jego zastępca Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystej Gali Budowniczych Polskiego Sportu – Gali Sportowej Polski, która odbyła się 14 listopada 2019 r. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Konkurs „XX lat budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce” organizowany jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy sportowa Polskę”. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje miesięcznik „Builder”.Komisja weryfikacyjna wskazała w gronie zwycięzców miasto Toruń i jego włodarza, biorąc pod uwagę inwestycje w nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną i jej ciągły rozwój. W podlegających ocenie minionych 20 latach w Toruniu powstały obiekty sportowe o najwyższym standardzie. Oprócz funkcjonujących wcześniej obiektów m.in. krytego lodowiska Tor-Tor czy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego im. Grzegorza Duneckiego oddano do użytku w 2009 r. - najnowocześniejszy na świecie stadion żużlowy Motoarena Toruń, a w lipcu 2014 roku halę sportowo- widowiskową Arenę Toruń. Oba te obiekty, na których odbywają się corocznie imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, zostały wyróżnione jako Obiekty Sportowe XX-lecia.
    
Podkreślić należy, że nakłady finansowe, które zostały poniesione na modernizację, rozbudowę i budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych w mijającym 20-leciu to ponad 400  mln złotych. Potencjał sportowy miasta tworzy dziś ponad 350 obiektów sportowych.

W roku 2019 nasze miasto nosi tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Motoarena - fot. Agencja Emaya

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.