Toruński sport nagrodzony [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruński sport nagrodzony [film]

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W jubileuszowej 20. edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu” wyróżnienie otrzymał prezydent Michał Zaleski. Doceniono także dwa obiekty – Motoarenę i Arenę Toruń.

Prezydent Michał Zaleski uhonorowany został tytułem Budowniczego Polskiego Sportu XX-lecia. Toruńskie obiekty – Motoarena i Hala Sportowo-Widowiskowa Arena Toruń zostały wyróżnione w kategorii Obiektów Sportowych XX-lecia.

W imieniu Prezydenta Miasta wszystkie trzy wyróżnienia odebrał jego zastępca Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystej Gali Budowniczych Polskiego Sportu – Gali Sportowej Polski, która odbyła się 14 listopada 2019 r. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Konkurs „XX lat budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce” organizowany jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy sportowa Polskę”. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje miesięcznik „Builder”.Komisja weryfikacyjna wskazała w gronie zwycięzców miasto Toruń i jego włodarza, biorąc pod uwagę inwestycje w nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną i jej ciągły rozwój. W podlegających ocenie minionych 20 latach w Toruniu powstały obiekty sportowe o najwyższym standardzie. Oprócz funkcjonujących wcześniej obiektów m.in. krytego lodowiska Tor-Tor czy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego im. Grzegorza Duneckiego oddano do użytku w 2009 r. - najnowocześniejszy na świecie stadion żużlowy Motoarena Toruń, a w lipcu 2014 roku halę sportowo- widowiskową Arenę Toruń. Oba te obiekty, na których odbywają się corocznie imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, zostały wyróżnione jako Obiekty Sportowe XX-lecia.
    
Podkreślić należy, że nakłady finansowe, które zostały poniesione na modernizację, rozbudowę i budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych w mijającym 20-leciu to ponad 400  mln złotych. Potencjał sportowy miasta tworzy dziś ponad 350 obiektów sportowych.

W roku 2019 nasze miasto nosi tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Motoarena - fot. Agencja Emaya

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Konsekracja kościoła odbyła się w niedzielę 28 maja 2023 r. Ceremonii przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Już 3 czerwca 2023 r. rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.