Archiwum aktualności | www.torun.pl

Archiwum aktualności

Filtry

W mikołajki ruszy świąteczny tramwaj

Z okazji mikołajek 6 grudnia 2020 r., zgodnie z tradycją, kursowanie po ulicach Torunia rozpocznie niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj.

Poczatuj z urzędnikiem

E-mail, telefon, a może czat? Urząd Miasta Torunia uruchomił nową formę kontaktu mieszkańców z urzędnikami – internetowy czat.

Będzie ślisko

Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przestrzega przez marznącymi opadami deszczu i gołoledzią.

Roboty bitumiczne na skrzyżowaniu

W nocy z 4 na 5 grudnia 2020 r. w godzinach od 22:37 do 4:00 wstrzymany zostanie przejazd autobusów MZK przez skrzyżowanie ul. Legionów i Żwirki i Wigury.

Ankieta na temat działań myśliwych

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zwraca się do mieszkańców Torunia i okolic z prośbą o wypełnienie ankiety badawczej na temat postrzegania działań myśliwych na tym terenie, w związku z występowaniem ASF (Afrykański Pomór Świń).

Starówka już świąteczna

5 grudnia 2020 r. rozbłyśnie w pełni świąteczna iluminacja na terenie zespołu staromiejskiego.

Jubileusz Pomorzanina Toruń

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń świętuje 85-lecie istnienia. Przez wiele lat działał jako klub wielosekcyjny. Dziś Pomorzanin ma dwie sekcje - piłkarską i hokeja na trawie.

Oto największe toruńskie firmy

Toruńskie firmy ponownie znalazły się w zestawieniu 2 tys. największych polskich przedsiębiorstw dziennika Rzeczpospolita za rok 2019. Choć już od miesięcy mówiono o nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym i kryzysie, nikt nie spodziewał się, że spowoduje go COVID-19 i że jego skutki będą opłakane dla całej gospodarki. Efekty koronawirusa będą widoczne dopiero w kolejnej edycji zestawienia.

Przybyło 146 przypadków zakażenia

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w dniu 3 grudnia 2020 r. w Toruniu potwierdzono 146 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Oddział zakaźny na Bielanach

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu otwarto - w trybie przyspieszonym - pawilon oddziału zakaźnego, w którym ulokowani zostaną pacjenci z Covid-19.

Mecz torunian w Futsal Ekstraklasie

W sobotę 5 grudnia 2020 r. na kanale nSport+ obejrzymy mecz FC Reiter Toruń z Teamem Lębork.

Książki z paczkomatu

Książnica Kopernikańska w Toruniu jest pierwszą biblioteką publiczną w Polsce, która uruchomiła zdalne wypożyczanie książek. Zamówione tytuły można bezpiecznie i bezpłatnie odbierać i zwracać w paczkomacie przy ul. Słowackiego 8.

Galeria Rusz o Ciechowskim

Choć obchody Dni Grzegorza Ciechowskiego w tym roku są z konieczności znacznie skromniejsze, nie mogło zabraknąć prac Galerii Rusz inspirowanych twórczością lidera Republiki. Przez cały grudzień można je zobaczyć na bilbordach oraz na autobusie miejskim.

W Dniu Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia 2020 r. przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszystkim torunianom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom życzenia z tej okazji przekazuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Wolontariat ozdrowieńców

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.