Toruń Ukrainie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruń Ukrainie

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 25 lutego 2022
Autor: Paweł Piotrowicz

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: dłonie

Chcesz pomóc? Zgłoś się do bazy! Wielu obywateli Ukrainy opuszczających swoją ojczyznę i szukających schronienia w Polsce będzie potrzebować naszej pomocy.

Jeżeli możesz i chcesz dołączyć do grona osób oferujących pomoc woluntarystyczną zgłoś się do bazy prowadzonej przez Urząd Miasta Torunia we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu.

W jaki sposób można pomagać?
Pomoc w tłumaczeniach przy załatwianiu codziennych spraw; pomoc prawna; zatrudnienie; czasowe udostępnienie mieszkania itp.

Jak się zgłosić?
Aby zgłosić się do bazy, wystarczy przesłać e-mail na adres: torunukrainie@um.torun.pl i podać w nim następujące informacje:

 • imię i nazwisko,
 • telefon kontaktowy,
 • zakres możliwej pomocy woluntarystycznej.


Przypominamy jednocześnie, że miasto Toruń prowadzi zbiórkę pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy, a także dla mieszkańców naszego partnerskiego miasta na Ukrainie - Łucka.

>>> Przejdź do szczegółowej informacji o tej zbiórce

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
 • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
 • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.