Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tereny inwestycyjne i nieruchomości dla biznesu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 02 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Kolaż zdjęć z inwestycjami, na środku napis oferta inwestycyjna

Koniec lata i początek jesieni to miejska ofensywa sprzedażowa. Toruń wystawia na sprzedaż kilka interesujących nieruchomości dla biznesu. W ofercie znalazły się m.in. budynki w ścisłym centrum miasta, działki pod usługi dla MŚP, jak i duże tereny inwestycyjne.

Kamienica pl. KatarzynyPochodząca z 1895 roku kamienica przy Placu Św. Katarzyny 7 została wystawiona na sprzedaż. Budynek będzie można kupić od miasta za 4,2 mln złotych. Przetarg zaplanowano na 30 sierpnia.

Nieruchomość zabudowana jest mieszkalnym  budynkiem wielorodzinnym składającym się z trzech brył. Powierzchnia użytkowa kamienicy z oficyną wynosi 1091m², zaś budynku parterowego w części tylnej 37 m².  Kamienica została wpisana do rejestru zabytków, jej przyszły właściciel prowadząc wszelkie prace przy tym obiekcie będzie musiał uzyskać pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków.  Aby wziąć udział w  przetargu należy wpłacić  wadium w wysokości 420 000 zł do 24  sierpnia 2022 roku.

teren przy ul. Szubińskiej 23 Działkę pod usługi będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W ofercie inwestycyjnej Torunia znalazł się teren przy ul. Szubińskiej 23 w lewobrzeżnej części miasta.

Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 o powierzchni 0,32 ha. Dopuszczalna funkcja działki to także budownictwo mieszkaniowe integralnie związane  z prowadzoną działalnością.

Przetarg na sprzedaż tego terenu odbędzie się 30 sierpnia. Cena wywoławcza została ustalona na 900 000 złotych. Wadium w wysokości 10 procent ceny należy wpłacić na konto Urzędu Miasta do 24 sierpnia. 

 

Działki przy ul. Morwowej i RówninnejTeren inwestycyjny o powierzchni ponad 3,2 ha znalazł się w ofercie inwestycyjnej Torunia na trzeci kwartał 2022.  Trzy działki przy ul. Morwowej i Równinnej, w północnej części miasta, zostały łącznie wycenione na 5,3 miliona złotych.

Nieruchomości przeznaczone pod usługi, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej są  położone są na tzw. Katarzynce na południowy wschód od miejskiego wysypiska odpadów.

Przetargi zaplanowano 13 września. Inwestorzy chcący złożyć ofertę muszą do 8 września wpłacić wadium w wysokości 150 000 złotych  na konto Urzędu Miasta.

 

Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 Dwie atrakcyjne działki inwestycyjne zostały wystawione na sprzedaż przez Toruń. Tereny przy ul. Pera Jonssona 4 i Szosie Bydgoskiej 76-80 znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetargi odbędą się 25 października.

Tereny przeznaczone są pod usługi. Dopuszcza się również składy magazyny oraz obiekty usługowo-produkcyjne.

Działka przy ul. Pera Jonssona o powierzchni 0,3 ha została wyceniona na 1 200 000 zł. Nieruchomość przy Szosie Bydgoskiej 76-80 o powierzchni 0,6 ha zostanie wystawiona na sprzedaż za 2 200 000 zł.

Chętni do udziału w przetargu muszą do 19 października 2022 r. wpłacić wadium w wysokości 10 % sumy wywoławczej.

 

Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24AOficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej Starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 27 września 2022. Cena wywoławcza wynosi 900 000 złotych.

Nieruchomość położona przy ul. Łaziennej 24A, zabudowana jest budynkiem oficyny kamienicy frontowej wybudowanym w 1882 r. Działka położona jest w drugiej linii zabudowy, wschodniej pierzei ulicy Łaziennej. Powierzchnia zabudowy wynosi 124 m2, powierzchnia użytkowa budynku wynosi 265 m2. W budynku znajduje się 7 lokali mieszkalnych.

Chętni do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym muszą do 21 września 2022 wpłacić wadium w wysokości 90 000 zł na konto Urzędu Miasta.

Szczegóły dotyczące wszystkich ofert inwestycyjnych są dostępne na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu: www.torun.direct

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.