www.torun.pl

Targowisko na lewym brzegu

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 23 sierpnia 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Targi Toruńskie poprowadzą targowisko na lewobrzeżu, które powstanie w rejonie ulic Okólnej, Jabłońskiego i Drzymały w Toruniu.

Przeprowadzony przez miasto konkurs na operatora targowiska zakończył się wynikiem negatywnym. Aby targowisko mogło jednak funkcjonować, spółka „Targi Toruńskie” zostało jego operatorem, następnie wydzierżawi od miasta teren. Spółka opracowała już projekt zagospodarowania przyszłego targowiska.

- Targowisko na lewobrzeżu zlokalizowane będzie w rejonie ulic Okólnej, Jabłońskiego i Drzymały. Na terenie o powierzchni około 1500 m2 będzie 26 stanowisk na ławach zadaszonych oraz 8 stanowisk do handlu z pojazdów - mówi prezes Zarządu Spółki „Targi Toruńskie” Kazimierz Zawal. – Prace budowlane na terenie przyszłego targowiska chcemy rozpocząć jesienią.

Stanowiska handlowe będą zadaszone, a teren targowiska będzie utwardzony, ogrodzony, oświetlony, zaopatrzony w przyłącza wody, kanalizacji i energii elektrycznej, a także wyposażony w ogólnodostępną toaletę.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy lewobrzeżnego Torunia wnioskowali o powstanie targowiska na tym terenie. We wrześniu 2012 roku miasto zorganizowało w tej sprawie konsultacje społeczne. Mieszkańcy Stawek i Podgórza wskazywali na jeden z pięciu wariantów lokalizacji przyszłego targowiska. Rozważane były ul. Łódzka, ul. Poznańska przy Polmozbycie, teren pomiędzy ul. Drzymały, ul. Okólną i ul. Jabłońskiego, teren przy Rondzie J. Kuronia i ul. Okólnej oraz ul. Podgórska.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.