Targowisko na lewym brzegu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Targowisko na lewym brzegu

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 23 sierpnia 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Targi Toruńskie poprowadzą targowisko na lewobrzeżu, które powstanie w rejonie ulic Okólnej, Jabłońskiego i Drzymały w Toruniu.

Przeprowadzony przez miasto konkurs na operatora targowiska zakończył się wynikiem negatywnym. Aby targowisko mogło jednak funkcjonować, spółka „Targi Toruńskie” zostało jego operatorem, następnie wydzierżawi od miasta teren. Spółka opracowała już projekt zagospodarowania przyszłego targowiska.

- Targowisko na lewobrzeżu zlokalizowane będzie w rejonie ulic Okólnej, Jabłońskiego i Drzymały. Na terenie o powierzchni około 1500 m2 będzie 26 stanowisk na ławach zadaszonych oraz 8 stanowisk do handlu z pojazdów - mówi prezes Zarządu Spółki „Targi Toruńskie” Kazimierz Zawal. – Prace budowlane na terenie przyszłego targowiska chcemy rozpocząć jesienią.

Stanowiska handlowe będą zadaszone, a teren targowiska będzie utwardzony, ogrodzony, oświetlony, zaopatrzony w przyłącza wody, kanalizacji i energii elektrycznej, a także wyposażony w ogólnodostępną toaletę.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy lewobrzeżnego Torunia wnioskowali o powstanie targowiska na tym terenie. We wrześniu 2012 roku miasto zorganizowało w tej sprawie konsultacje społeczne. Mieszkańcy Stawek i Podgórza wskazywali na jeden z pięciu wariantów lokalizacji przyszłego targowiska. Rozważane były ul. Łódzka, ul. Poznańska przy Polmozbycie, teren pomiędzy ul. Drzymały, ul. Okólną i ul. Jabłońskiego, teren przy Rondzie J. Kuronia i ul. Okólnej oraz ul. Podgórska.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Na zdjęcli: dłoń o czerwonych paznokciach trzyma kartę do głosowania i wrzuca ją do urny wyborczej, na której jest godło kraju
  Miasto
  7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.