Szczepienie w każdy weekend bez rejestracji | www.torun.pl

Szczepienie w każdy weekend bez rejestracji

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu pielęgniarka wstrzykuje szczepionkę kobiecie

Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.

W sobotę oraz niedzielę (12 i 13 czerwca) w trzech lokalizacjach w Toruniu będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Dla osób pełnoletnich dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson, a dla młodzieży preparat BioNTech-Pfizer (ten drugi tylko w niedzielę w ratuszu).

Będzie to już kolejna okazja do zaszczepienia się bez wcześniejszego umawiania w Toruniu – podobne akcje przeprowadzano w naszym mieście dwukrotnie w maju w CKK Jordanki i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w czerwcu – w długi weekend 5-6 czerwca również na dziedzińcu ratusza.


W najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca - dawkę szczepionki będzie można przyjąć w trzech lokalizacjach:

 • SOBOTA (12.06), od godz. 9:00, Centrum Handlowe Plaza, ul. Broniewskiego 90
 • NIEDZIELA (13.06), od godz. 9.00, Przychodnia MPS, ul. Uniwersytecka 17
 • NIEDZIELA (13.06), od godz. 9:00, dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1

Punkty w przychodni oraz centrum handlowym uruchomi Miejska Przychodnia Specjalistyczna, natomiast ten na dziedzińcu ratusza obsłużą Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia (Grupa NEUCA).

Łącznie w ten weekend dla mieszkańców i turystów przygotowano 2000 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Nastolatkowie w wieku powyżej 12 lat będą mogli skorzystać ze szczepień wyłącznie w niedzielę na dziedzińcu ratusza - tylko tam dostępny będzie preparat Pfizera. Przejdź do informacji o szczepieniu osób powyżej 12 roku życia.

Grafika Grupy NEUCA - Zaszczep się w ratuszu

Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego

O kolejnych terminach szczepień bez rejestracji będziemy informować na bieżąco.

Szczepienie w weekend się opłaca

Podczas niedzielnej akcji szczepieniowej (13 czerwca) na dziedzińcu ratusza rozdawane będą karty Moja Starówk@. Dzięki nim można zrobić zakupy lub skorzystać z usług na obszarze zespołu staromiejskiego Torunia z rabatem. Partnerami programu lojalnościowego jest już ponad 90 przedsiębiorców, którzy oferują szeroki wachlarz usług.

Dodatkowo każda osoba, która w najbliższy weekend przyjdzie do CSW z zaświadczeniem o szczepieniu z 12 lub 13 czerwca, będzie mogła odebrać w recepcji bezpłatną wejściówkę na wszystkie wystawy. Bilety będzie można zrealizować wyłącznie 12 i 13 czerwca 2021 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.