Święto Toruńskiego Piernika 2017 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Święto Toruńskiego Piernika 2017

Kultura, Miasto
Data publikacji: 04 lipca 2017
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Święto Toruńskiego Piernika 2017

Pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchowicz oraz Sebastiana Olmy, międzynarodowe warsztaty piernikarskie, Międzynarodowy Zlot Foodtrucków, liczne atrakcje dla najmłodszych - tegoroczne Święto Toruńskiego Piernika, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. w Toruniu, to unikatowy w skali kraju festiwal kulinariów i kultury, w którego programie każdy znajdzie coś dla siebie.

Na odwiedzających czekają pokazy kulinarne znanych szefów kuchni – Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchowicz oraz Sebastiana Olmy, międzynarodowe warsztaty piernikarskie, Międzynarodowy Zlot Foodtrucków, liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty znanych polskich i zagranicznych zespołów, pokazy sportowe w wykonaniu najlepszych instruktorów, a przede wszystkim niezwykła atmosfera miasta, które każdego roku przyciąga ponad 2 miliony turystów.

Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A., przy współpracy z Urzędem Miasta Torunia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przygotowała idący z duchem czasu i zgodny z trendami, wypełniony atrakcjami program święta, odkrywający nowe oblicze Toruńskiego Piernika, który 11 i 12 sierpnia 2017 r. będzie głównym bohaterem kulinarnego festiwalu. Formuła Święta Toruńskiego Piernika oddaje charakter miasta, które w wyjątkowy sposób łączy historię z nowoczesnością.

Przez dwa sierpniowe dni Toruń zaprosi zatem nie tylko na przechadzkę ulicami starówki, ale i do udziału w wyjątkowej imprezie, która skradnie serca nie tylko miłośników kulinariów, smakoszy piw rzemieślniczych i lodów molekularnych, ale również fanów nowoczesnej i alternatywnej muzyki, wielbicieli fitness i zumby, a także najmłodszych. Atrakcje zapewnią rozrywkę całym rodzinom i wszystkim osobom ceniącym dobrą zabawę w wyjątkowym otoczeniu – na Błoniach Nadwiślańskich w pobliżu toruńskiej starówki.

- Kontynuujemy nowe spojrzenie na Święto Toruńskiego Piernikamówi Jakub Kopczyński, Marketing Manager Fabryki Cukierniczej KOPERNIK S.A. - Pamiętamy o długiej i niezwykłej historii Toruńskiego Piernika, o wspaniałym dziedzictwie kulturowym w postaci wszystkich związanych z nim legend, ale jednocześnie pragniemy też ukazać jego współczesne, kulinarne i kulturalne oblicze. To wydarzenie bez precedensu w Polsce, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją, a wszystko okraszone jest niepowtarzalnym smakiem naszych pierników.

Uroczyste otwarcie Święta Toruńskiego Piernika będzie mieć miejsce w piątek, 11 sierpnia 2017 r., o godz. 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika mieszczącym się na starówce przy ul. Strumykowej 4, gdzie publiczności zaprezentowany zostanie projekt artystyczny „Cud-Miód”. Na pozostałe atrakcje organizatorzy zapraszają na Błonia Nadwiślańskie, gdzie jeszcze tego samego wieczora w ramach Międzynarodowego Zlotu Foodtrucków będzie można spróbować przysmaków od ponad 25 ekip z Polski i zagranicy, a w Alei Piw Rzemieślniczych posmakować regionalnego piwa. Tego samego dnia odbędą się także koncerty irlandzkiego zespołu My Fellow Sponges i hip-hopowego duetu Łona i Webber wraz z zespołem the Pimps.

Drugi dzień Święta, sobota, 12 sierpnia, obfitować będzie w okazje do świetnej zabawy. Muzeum Toruńskiego Piernika przygotowało wyjątkową atrakcję w postaci możliwości wypieczenia własnych pierników pod okiem Mistrzów Piernikarskich z Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. Prócz tego, przed muzeum odbędzie się Piernikowa Akademia Smaku w formie pokazów i warsztatów piernikarskich oraz międzynarodowy plener artystyczny Piernikomania, w ramach którego powstanie piernikowe dzieło przestrzenne z okazji obchodów wpisania toruńskiej Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najwięcej atrakcji czekać będzie na Błoniach Nadwiślańskich, gdzie zaplanowano połączone z degustacją pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchowicz i zwycięzcy programu Top Chef, Sebastiana Olmy, którzy z pewnością zaskoczą kunsztem kulinarnym! W strefie gastronomicznej pojawi się kawiarnia „U Mistrza Piernikarskiego”, gdzie skosztować będzie można deserów przygotowanych na bazie pierników z Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A., a amatorzy zmierzą się w otwartym Turnieju kulinarnym na najlepsze ciasto lub deser inspirowany Toruńskim Piernikiem. Dla wielbicieli fitnessu i zumby przygotowano szereg treningów z najlepszymi polskimi instruktorami, w tym z Piotrem Łukasiakiem, trenerem polskich gwiazd. Najmłodsi będą mieć do dyspozycji rozbudowaną strefę edukacyjno-warsztatową i moc atrakcji w postaci choćby Escape Roomu, profesjonalnej, bezpiecznej ścianki wspinaczkowej, czy specjalnie sprowadzonej, ogromnej karuzeli weneckiej, która wywoła uśmiech na twarzy każdego widza. Dla zgromadzonej publiczności, w ramach Otwartej Sceny Muzycznej, na mniejszej scenie w pobliżu strefy foodtrucków wystąpią soliści i zespoły, a całe Święto Toruńskiego Piernika 2017 w sobotni wieczór uwieńczą koncerty Korteza i formacji Fisz Emade Tworzywo.

Więcej informacji nt. Święta Toruńskiego Piernika 2017 znajduje się na stronie www.swietopiernika.pl oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Wyłącznym sponsorem Święta Toruńskiego Piernika 2017 jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A., a partnerami Gmina Miasta Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Organizatorem Święta Toruńskiego Piernika 2017 jest firma SOS Music.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.