Świąteczny tramwaj ruszy w Mikołajki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Świąteczny tramwaj ruszy w Mikołajki

Miasto
Data publikacji: 02 grudnia 2022
Autor: Magdalena Kujawa

Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.

Świąteczny tramwaj jak co roku będzie przyozdobiony światełkami, gwiazdkami, śnieżynkami i reniferami. Nie zabraknie czapki Mikołaja, brody i wąsów. Nowością będą naklejki w kształcie bombek na szybach tramwaju z serdecznymi życzeniami od MZK dla pasażerów.

Inauguracyjny przejazd tramwaju odbędzie się 6 grudnia 2022 r. O godz. 10.25 rozświetlony pojazd ruszy z pętli Olimpijska i będzie jechał trasą „jedynki”. Ten pierwszy przejazd będzie miał szczególny charakter. Kolędy i piosenki świąteczne wykonywać będą na żywo dzieciaki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”. Na przystanku przy Wałach gen. Sikorskiego do tramwaju dosiądzie prezydent Torunia Michał Zaleski. Nie zabraknie także prezentów. Będą wyprodukowane specjalnie na tę okazję piernikowe ciasteczka z motywem tramwajowym oraz inne słodycze. Każdy z pasażerów będzie mógł także otrzymać mniejszą wersję naklejki z życzeniami i przykleić ją potem na świąteczne prezenty. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów rozdane zostaną również odblaski.

Świąteczne motywy pojawią się także na jednym z przystanków: na węźle przesiadkowym w al. Jana Pawła II. Zabawne postacie Mikołaja, Renifera i uśmiechniętego tramwaju wyklejone na szybach przystanku zachęcać będą do robienia sobie z nimi selfie. Tam również znajdą się życzenia od MZK dla pasażerów.

Świąteczny swing będzie kursował jako zwykły tramwaj rozkładowy w sieci komunikacji miejskiej od 6 grudnia 2022 do 6 stycznia 2023 r.

6 grudnia, po inauguracyjnym przejeździe, będzie można go spotkać na trasie linii nr 1. O godz. 16.48 i 18.48 wyjedzie z pętli Uniwersytet w kierunku pętli Olimpijska, zaś o godz. 17.55 i 19.25 ruszy z Olimpijskiej w kierunku przeciwnym.

Od 7 do 9 grudnia będzie on jeździł po trasie linii nr 1 w następujących godzinach:

 • Kierunek Olimpijska - Uniwersytet: z pętli godz. 4.55, 6.25, 7.55, 9.55, 11.25, 12.55 - do Sienkiewicza; godz. 13.22 z Sienkiewicza, z pętli 14.33, 16.13, 17.55, 19.25
 • Kierunek Uniwersytet - Olimpijska: godz. 4.27 z Sienkiewicza, godz. 5.48, 7.16, 8.48, 10.48, 12.18, 13.36, 15.16, 16.48, 18.48 z pętli

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.