Świąteczne warsztaty na Barbarce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Świąteczne warsztaty na Barbarce

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Świąteczny stroik z szyszek i czerwonych owoców ze świecą

Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza 26 listopada, 2 i 10 grudnia 2023 r. na rodzinne warsztaty przedświąteczne. Obowiązują zapisy.

Podczas zajęć, które odędą się w godz. 9.00-13.00, dzieci w wieku szkolnym wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe będą mogły pod okiem instruktora przygotować wyjątkowe ozdoby i upominki świąteczne. W niedzielę 26 listopada będzie to upcyclingowy kalendarz adwentowy, w którym każdy dzień to inne drzewko świerkowe, wykonane z papieru, włóczek, materiałów tekstylnych itp. Do kompletu uczestnicy ozdabiać będą metodą decoupage drewniane pudełko na słodkości. W sobotę 2 grudnia tematem będzie szycie na maszynie świątecznych poduszek, ozdabianych włóczką z użyciem metody punch needle, zaś w niedzielę 10 grudnia - makatkowa choinka, wykonana z wykorzystaniem krosna, włóczek, guzików, koralików.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały, ale jeśli macie w domach zielone włóczki, resztki materiałów, stare guziki, kolorowe koraliki, to chętnie je przyjmą. Byle nie kupować niczego nowego, bo chodzi przecież o powtórne wykorzystanie niepotrzebnych już rzeczy!

Ilość miejsc na warsztatach ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Można zgłosić udział w jednym, dwóch albo wszystkich trzech warsztatach. Zapisy: tel. 56 657 60 85 wew. 85 lub mailowo k.marke@szkola-lesna.torun.pl

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie, jak postępować z odpadami”, realizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 54 000 zł, a wartość otrzymanej dotacji 37 000 zł.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Na zdjęcli: dłoń o czerwonych paznokciach trzyma kartę do głosowania i wrzuca ją do urny wyborczej, na której jest godło kraju
  Miasto
  7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.