Stypendia dla sportowców | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Stypendia dla sportowców

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 marca 2023
Autor: Filip Tomasik
Toruńska wioślarka Katarzyna Zillmann z medalem olimpijskim i flagą Torunia.

Prezydent Torunia przyznał stypendia sportowe na 2023 rok dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych.

Stypendia zostały przyznane w drodze decyzji administracyjnej przez Prezydenta Miasta Torunia na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia nr 307/19 z dnia 19.12.2019 r. 

Kwota środków finansowych przeznaczonych na ten cel wyniosła prawie milion złotych. Stypendia za wysokie wyniki sportowe zostały przyznane zawodnikom uprawiającym dyscypliny objęte programem igrzysk olimpijskich oraz ich trenerom na okres całego
2023 roku. Środki będą wypłacane co miesiąc przez okres 12 miesięcy. Wysokość pojedynczego stypendium kształtuje się na poziomie od 300 do 2500 zł miesięcznie w zależności od uzyskanego wyniku sportowego. W tym roku stypendia sportowe przyznano 125 osobom, w tym 93 zawodnikom i 25 trenerom reprezentującym 13 klubów sportowych oraz 7 zawodnikom - mieszkańcom Torunia.

Stypendia trafią do sportowców reprezentujących Toruń w 13 dyscyplinach sportowych: wioślarstwie, kolarstwie, szermierce, lekkiej atletyce, tenisie stołowym, judo, boksie, żeglarstwie, łyżwiarstwie figurowym, taekwondo olimpijskim, short-tracku, akrobatyce sportowej, wspinaczce sportowej.

Tegoroczni stypendyści to przedstawiciele toruńskich klubów sportowych: AZS UMK, Toruńska Akademia Floretu, TKK Pacific, UKS Copernicus Toruń, MKL Toruń, MKSW Pomorzanin, UKŻ Wiking, MKS Axel, Energa KTS Toruń, TKS Judo, KS Centuria, TKG Olimpijczyk, Klub Wysokogórski oraz 6 mieszkańców miasta Torunia.

Lista stypendystów Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie sportu na 2023 rok. 

Fot. AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Zbiórka do puszek w ramach WOŚP w Toruniu
  Miasto
  Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • Zamek Dybów zatopiony w oprawie zieleni, fot. Lech Kamiński
  Miasto
  Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Miasto
  Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • Tereny na sprzedaż na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • 22-23 marca 2023 r. odbędzie się Wampiriada UMK. W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzenia Mikołaja Kopernika, akcja nosi tytuł "Wstrzymaj siebie i rusz czyjąś ziemię".
 • W sobotę 25 marca o godz. 16:00 tradycyjnie z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się pod hasłem: Kręcimy wokół słońca!
 • Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • 21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Toruński Ogród Zoobotaniczny zaprasza na wystawę "Niezwykły świat owadów". Otwarcie w pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2023 r.
 • Od soboty 18 marca 2023 r. od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ul. Grudziądzką.
 • Przy Oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Toruńskie Centrum Leczenia Szpiczaka i Amyloidozy, którego celem jest prowadzenie diagnostyki i leczenia chorych na choroby nowotworowe krwi oraz stworzenie nowej jakości leczenia pacjentów chorujących na szpiczaka...