Spotkanie z Radami Okręgów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Spotkanie z Radami Okręgów

Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

25 stycznia 2013 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta Torunia odbyło się spotkanie Komendanta Straży Miejskiej wraz z przedstawicielami jedenastu Rad Okręgów – jednostek pomocniczych Gminy Miasta Toruń.

Podczas wizyty zostały omówione między innymi zasady współpracy ze Strażą Miejską w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego na terenach toruńskich osiedli. Dużo uwagi poświęcono również działaniom prewencyjnym mającym na celu zapobieganie zjawiskom kryminogennym oraz roli dzielnicowego Straży Miejskiej w budowaniu wspólnot społecznościowych.

Kolejne spotkania z Radami Okręgów, tym razem w dzielnicach, w których zostały powołane, planowane są pod koniec stycznia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.