Spotkania prezydenta z mieszkańcami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkania prezydenta z mieszkańcami

Spotkania z mieszkańcami

Od 24 lutego do 1 kwietnia 2014 r. na poszczególnych osiedlach będą się odbywać spotkania prezydenta Torunia z mieszkańcami. Będzie to już 12 cykl dyskusji o mieście. Przed spotkaniami torunianie będą mogli wziąć udział w dyżurach pracowników biur, wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w pierwszym kwartale roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli. Obok prezydenta, w spotkaniach uczestniczą także dyrektorzy i przedstawiciele miejskich wydziałów oraz spółek komunalnych. Jednym z punktów spotkań jest przekazanie torunianom zatwierdzonych przez Radę Miasta Torunia ustaleń finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także realizowanych na poszczególnych osiedlach.

- W tym roku odbędzie się 13 spotkań: cztery na lewobrzeżu i dziewięć na osiedlach położonych na prawym brzegu Wisły. Jak co roku spotkania będą podzielone na dwie części. W pierwszej zostaną przedstawione prezentacje dotyczące budżetu miasta na 2014 rok i budżetu partycypacyjnego. Będzie też mowa o ważnych dla całego Torunia inwestycjach drogowych oraz kluczowych inwestycjach kubaturowych, a także o tym, co będzie się w tej kwestii działo na poszczególnych osiedlachmówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

W drugiej części mieszkańcy będą mieli okazję do zgłaszania swoich uwag, postulatów i pytań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem osiedla oraz całego miasta.

Jak zawsze na spotkaniach, uczestnicy dostaną broszury budżetowe, informator urzędowy i inne materiały tematyczne, dotyczące np. naboru projektów do budżetu partycypacyjnego na 2015 rok, zagospodarowania odpadów komunalnych, systemu Toruń SMS czy Karty Dużej Rodziny.

Harmonogram spotkań będzie stale publikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia www.torun.pl. Plakaty zapraszające na spotkania są już wywieszone w pojazdach MZK, na słupach ogłoszeniowych i w miejscach zwyczajowo przyjętych jako punkty informacji na poszczególnych osiedlach.

Spotkania jak zawsze mają charakter otwarty. Są okazją nie tylko do poznania najważniejszych zamierzeń samorządu miejskiego w tym roku, ale także do dyskusji i zgłaszania wniosków. Wszystkie będą rozpoczynać się o godz. 18.00. Poprzedza je godzinne dyżury.

- Podczas spotkań będzie działać kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mieli zapewnioną profesjonalna opiekę. Zajma się nimi m.in. funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy poprowadzą zajęcia edukacyjne związane z bezpiecznym zachowaniem na ulicach, w szkole, w kontaktach  z dorosłymi – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Paweł Piotrowicz.

Miasto zadbało także o to, by na spotkania mogły dotrzeć osoby niepełnosprawne. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 56 610 67 14 lub 801 552 272.

Już po raz trzeci spotkaniom towarzyszy konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku dzieci przygotowały prace na temat:  „Toruń – miasto nad wodą”.  Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało 51 uczniów z 15 toruńskich szkół podstawowych, w tym również uczniowie szkół społecznych oraz szkoły specjalnej.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane prace ze szkół z danego osiedla, a ich autorom zostaną wręczone dyplomy i upominki. W tym roku laureaci, poza upominkami zachęcającymi do dalszego rozwijania talentów plastycznych, otrzymają również gry planszowe, które w ciekawy sposób przybliżają temat obiegu i oczyszczania wody w mieście. Gry zostały przygotowane przez Toruńskie Wodociągi.

Tak jak w latach ubiegłych, uczestnicy spotkań zostaną będą mogli wypełnić krótką, anonimową ankietę na temat organizacji i tematyki miejskich dyskusji. Wyniki ankiet podlegają corocznej analizie, z której wyciągane są wnioski pozwalające na dostosowywanie tej formy komunikacji z mieszkańcami do ich oczekiwań.

Organizację spotkań koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, e-mail: wksii@um.torun.pl 

Harmonogram spotkań prezydenta Torunia z mieszkańcami w 2014 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Miasto
  Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
 • Miasto
  Statuetką "Za zasługi w zawodzie" wyróżniono 23 pielęgniarki i położne. – Sprawy pielęgniarek i położnych są nam bardzo bliskie. Jako samorząd Torunia zawsze będziemy stali u boku Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i służyli pomocą - zapewnił prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
  Biznes, Miasto
  Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Na zdjęciu: alejki w parku, wokół wysokie drzewa
  Eko, Miasto
  Jak co roku w wielu lokalizacjach w Toruniu – łącznie na powierzchni ok. 80 ha - wykonywane będą opryski przeciwko meszkom.
 • Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"
  Biznes, Miasto
  "Rzeczpospolita" opublikowała 26. listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Wśród wyróżnionych znalazło się 7 firm z Torunia.
 • Na zdjeciu: jarmark hanzeatycki, osoby są przebrane w stroje z epoki
  Kultura, Miasto
  W sobotę 25 maja 2024 r. na Zamku Krzyżackim czeka moc atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Hanzy.
 • 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Z tej okazji Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zaprasza 23 maja 2024 r. na Rynek Nowomiejski, gdzie w godz. 11:00-16:00 odbędzie się Akcja Profilaktyczna "Zdrowie na Tak".
 • Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
 • Rada Okręgu nr 10 zaprasza na spotkanie, podczas którego poruszony zostanie temat wniosków, które warto złożyć do planu ogólnego dla całego miasta i poszczególnych dzielnic. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja 2024 o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9.
 • Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
 • Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
 • - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.