Spotkania prezydenta z mieszkańcami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Spotkania prezydenta z mieszkańcami

Spotkania z mieszkańcami

Od 24 lutego do 1 kwietnia 2014 r. na poszczególnych osiedlach będą się odbywać spotkania prezydenta Torunia z mieszkańcami. Będzie to już 12 cykl dyskusji o mieście. Przed spotkaniami torunianie będą mogli wziąć udział w dyżurach pracowników biur, wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w pierwszym kwartale roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli. Obok prezydenta, w spotkaniach uczestniczą także dyrektorzy i przedstawiciele miejskich wydziałów oraz spółek komunalnych. Jednym z punktów spotkań jest przekazanie torunianom zatwierdzonych przez Radę Miasta Torunia ustaleń finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także realizowanych na poszczególnych osiedlach.

- W tym roku odbędzie się 13 spotkań: cztery na lewobrzeżu i dziewięć na osiedlach położonych na prawym brzegu Wisły. Jak co roku spotkania będą podzielone na dwie części. W pierwszej zostaną przedstawione prezentacje dotyczące budżetu miasta na 2014 rok i budżetu partycypacyjnego. Będzie też mowa o ważnych dla całego Torunia inwestycjach drogowych oraz kluczowych inwestycjach kubaturowych, a także o tym, co będzie się w tej kwestii działo na poszczególnych osiedlachmówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

W drugiej części mieszkańcy będą mieli okazję do zgłaszania swoich uwag, postulatów i pytań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem osiedla oraz całego miasta.

Jak zawsze na spotkaniach, uczestnicy dostaną broszury budżetowe, informator urzędowy i inne materiały tematyczne, dotyczące np. naboru projektów do budżetu partycypacyjnego na 2015 rok, zagospodarowania odpadów komunalnych, systemu Toruń SMS czy Karty Dużej Rodziny.

Harmonogram spotkań będzie stale publikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia www.torun.pl. Plakaty zapraszające na spotkania są już wywieszone w pojazdach MZK, na słupach ogłoszeniowych i w miejscach zwyczajowo przyjętych jako punkty informacji na poszczególnych osiedlach.

Spotkania jak zawsze mają charakter otwarty. Są okazją nie tylko do poznania najważniejszych zamierzeń samorządu miejskiego w tym roku, ale także do dyskusji i zgłaszania wniosków. Wszystkie będą rozpoczynać się o godz. 18.00. Poprzedza je godzinne dyżury.

- Podczas spotkań będzie działać kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mieli zapewnioną profesjonalna opiekę. Zajma się nimi m.in. funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy poprowadzą zajęcia edukacyjne związane z bezpiecznym zachowaniem na ulicach, w szkole, w kontaktach  z dorosłymi – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Paweł Piotrowicz.

Miasto zadbało także o to, by na spotkania mogły dotrzeć osoby niepełnosprawne. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 56 610 67 14 lub 801 552 272.

Już po raz trzeci spotkaniom towarzyszy konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku dzieci przygotowały prace na temat:  „Toruń – miasto nad wodą”.  Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało 51 uczniów z 15 toruńskich szkół podstawowych, w tym również uczniowie szkół społecznych oraz szkoły specjalnej.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane prace ze szkół z danego osiedla, a ich autorom zostaną wręczone dyplomy i upominki. W tym roku laureaci, poza upominkami zachęcającymi do dalszego rozwijania talentów plastycznych, otrzymają również gry planszowe, które w ciekawy sposób przybliżają temat obiegu i oczyszczania wody w mieście. Gry zostały przygotowane przez Toruńskie Wodociągi.

Tak jak w latach ubiegłych, uczestnicy spotkań zostaną będą mogli wypełnić krótką, anonimową ankietę na temat organizacji i tematyki miejskich dyskusji. Wyniki ankiet podlegają corocznej analizie, z której wyciągane są wnioski pozwalające na dostosowywanie tej formy komunikacji z mieszkańcami do ich oczekiwań.

Organizację spotkań koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, e-mail: wksii@um.torun.pl 

Harmonogram spotkań prezydenta Torunia z mieszkańcami w 2014 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.