Sportowcy nagrodzeni za wyniki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sportowcy nagrodzeni za wyniki

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 marca 2017
Autor: Małgorzata Litwin

Miasto doceniło 227 toruńskich zawodników, trenerów i działaczy sportowych za wyniki osiągnięte w sezonie 2016.

W piątek, 24 marca 2017 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyła sie uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień sportowcom zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych, którzy w minionym roku zdobywali laury w kategorii młodzieżowej, seniorskiej oraz masters. Nagrody odebrali z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza oraz Michała Jakubaszka, zastępcy przewodniczacego rady Miasta Torunia. Nagrody i wyróżnienia otrzymali też trenerzy i działacze sportowi, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych.

Nagrody za wysokie wyniki sportowe zostały przyznane zawodnikom uprawiającym dyscypliny sportowe objęte programem igrzysk olimpijskich oraz w dyscyplinach nieolimpijskich. W tym roku kluby sportowe zgłosiły do nagród 306 kandydatów. Po weryfikacji wszystkich wniosków z wyłączeniem tych kandydatów, którzy otrzymali stypendia sportowe oraz wniosków nie spełniających wymogów uchwały, Prezydent Miasta Torunia przyznał 227 nagród i wyróżnień, w tym: 204 dla zawodników (92 seniorów, 104 młodzieżowców, 8 weteranów), 16 dla trenerów oraz 7 wyróżnienia dla działaczy sportowych. Osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to ustanowienie rekordu świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Wysokość tegorocznych nagród kształtuje się od 300 do 2100 zł w zależności od uzyskanego przez zawodnika wyniku sportowego.

Prezydent uhonorował też nagrodą finansową Czesława Dromowicza, prezesa Stowarzyszenia Sportów Walki Ring Wolny, w związku z obchodami 50-lecia działalności pięściarskiej, a także Wojciecha Kalinowskiego, prezesa Stowarzyszenia Japan Promotion w związku z zakończeniem 25-letniej kariery sportowej.

Nagrody za wyniki sportowe sa przyznawane na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia nr 459/16 z dnia 27 października 2016 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe. Na ten cel miasto przeznaczyło w tym roku ponad 160 tys. zł.

Uroczystość uświetnił występ wokalistki Sary Pach.

Lista nagrodzonych zawodników i działaczy sportowych

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.