Spędź Dzień Dziecka w Toruniu! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spędź Dzień Dziecka w Toruniu!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 30 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Instytucje toruńskie przygotowały dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Publikujemy listę wybranych wydarzeń. Sprawdź jak ciekawie w Toruniu spędzić czas wraz ze swoimi pociechami.

"Zdrowie na tak", 31 maja 2023 godz. 10:00, Rynek Nowomiejski

W środę 31 maja 2023 r. na Rynku Nowomiejskim w Toruniu rozpocznie się akcja profilaktyczna „Zdrowie na tak”. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. występy muzyczne, przedstawienia teatralne ukazujące znany dylemat - używki czy zdrowie?, quiz wiedzy z udziałem publiczności, wspólny taniec oraz drużynowy rajd z nagrodami - do odwiedzenia stacje z ekscytującymi wyzwaniami. Od godziny 13:00 odbywać się będzie szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez TPPU oraz uczestników programu Młodzieżowych Liderów z udziałem zaproszonych uczniów toruńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie jest jednym z elementów szerszych działań realizowanych przez Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Osiedlowy Dzień Dziecka, 31 maja 2023 godz. 16:00, Plac zabaw przy ul. 63. Pułku Piechoty 77a

Stowarzyszenie Obywatelski Toruń w środę 31 maja 2023 r. organizuje dla dzieci, ale też dorosłych mieszkańców osiedla dzielnicy Podgórz dziecięce szaleństwo o nazwie "Dzień każdego Dziecka". W programie m.in. animacje dla dzieci, słodki poczęstunek i dużo dobrej zabawy. Planeta Lewobrzeże na mobilnym grillu serwować będzie dla dzieciaków hot dogi, wrapy, lemoniadę i słodycze. Wydarzenie jest organizowane w ramach inicjatywy lokalnej wspólnie z Gminą Miasta Toruń.

Dzień Otwartych Koszar, 1 czerwca 2023 godz. 9:00-13:00, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia ul. Sobieskiego 36

W czwartek 1 czerwca 2023 r. w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Oficerskiej Szkoły Artylerii w Toruniu na terenie CSAiU odbędzie się Dzień Otwartych Koszar. Ponieważ zbiega się z Dniem Dziecka organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla najmłodszych. W programie m.in. pokaz statyczny sprzętu wojskowego, konkurencje sportowe dla dzieci na boisku, malowanie twarzy, stoiska Muzeum Artylerii w Toruniu, 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Komendy Miejskiej Policji.

Popołudnia ze smokiem na Zamku Krzyżackim, 1-3 czerwca 2023, Toruńska Agenda Kulturalna ul. Przedzamcze 3

W tym roku Dzień Dziecka na Zamku Krzyżackim w Toruniu potrwa aż 3 dni. Już od czwartku 1 czerwca do soboty 3 czerwca 2023 r. zwiedzający będą mogli odkryć zamek w nowej, orientalnej odsłonie. Natomiast tylko w sobotę, 3 czerwca dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzą się, jak zdobić tradycyjne chińskie wachlarze, nauczą się kaligrafii oraz obsługi pałeczek, a nawet zapoznają się ze sztukami walki. Jeśli ciekawi Cię kultura orientu, to wydarzenie właśnie dla Ciebie. Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zwiedzanie jest możliwe w godzinach 10:00 – 18:00. Bilety w cenie 25 zł normalny oraz 15 zł dziecięcy dostępne są w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego zlokalizowanej w budynku Generałówki.

Obchody Dnia Dziecka na Podgórzu, 1 czerwca 2023 godz. 14:00, Dom Muz Podgórz ul. Poznańska 52

Filia Dworu Artusa z lewobrzeża przygotowała wyjątkową niespodziankę. 1 czerwca 2023 r. od godziny 14:00 w Domu Muz Podgórz, na zielonej scenie i w parku na najmłodszych będą czekać kulturalne atrakcje, które pozwolą spełnić przynajmniej kilka z dziecięcych marzeń… Nie zabraknie więc na pewno beztroskiej zabawy z chustą i wielkimi bańkami. W godz. 14:00-15:00 przewidziano planszówki i dyskotekę w środku dnia, a w godz. 15:00-16:30 zagadkowy kosz z niespodzianką, animacje, malowanie buziek i instalacja z marzeniami. Punktem kulminacyjnym tego dnia będzie tworzenie obrazu XXL z gofrów, bitej śmietany i różnych dodatków zakończone jego uroczystą konsumpcją o godz. 16:30.  Po nim odbędzie się ostatnie wyzwanie teatralne, w którym to dzieci i młodzież będą mogły wejść w rolę teatralnego reżysera. Aktor — Damian Droszcz, na pewno świetnie poradzi sobie z tym zadaniem.

Psie historie w kilku klatkach, 1-2 czerwca 2023 godz. 15:00, Kino Camerimage Rynek Nowomiejski 28

Z okazji Dnia Dziecka Kino Camerimage zaprasza najmłodszych od 6 lat oraz całe rodziny na warsztaty z animacji poklatkowej z psim motywem w tle. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wejść w rolę reżyserów, scenografów i operatorów filmowych pracując w grupie i tworząc własne animacje. Do wykonania animacji wykorzystane zostaną różnego rodzaju materiały, a manipulując ruchem stworzonych postaci wytwory wyobraźni magicznie ożyją. Warsztaty animacji poklatkowej to doskonała okazja, by nauczyć się nowej umiejętności artystycznej oraz podzielić się nią z innymi. Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich prac na dużym ekranie filmowym. Czas trwania: 90 minut. Wstęp wolny. Zapisy drogą mailową na adres: office@ecfcamerimage.pl, liczba miejsc ograniczona.

Dzień Dziecka w Piernikowym Miasteczku, 1 czerwca 2023 godz. 16:00-19:00, Plac zabaw "Piernikowe Miasteczko" ul. Podmurna 62/68

W czwartek 1 czerwca 2023 r. jak co roku na plac zabaw "Piernikowe Miasteczko" zaprasza Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Dom Harcerza w Toruniu. W programie m.in. prezentacje artystyczne zespołów OPP - Dom Harcerza, warsztaty twórcze, gry i zabawy, konkursy, pokazy, niespodzianki dla dzieci oraz stoiska Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej i PCK. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Dzień Dziecka wśród gwiazd, 1 czerwca 2023 godz. 17:00, Młodzieżowy Dom Kultury ul. Przedzamcze 11/15

W czwartek 1 czerwca 2023 r. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na roztańczony i kosmiczny Dzień Dziecka. Tego dnia na sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert pt. "Dzień Dziecka wśród gwiazd". Premierowe choreografie w wykonaniu najmłodszych, ulubione planetarne piosenki i teatralne etiudy zabiorą dzieci i dorosłych w podróż... Wystąpią grupy: Fiku-Miku, Forma i Bystrzaki. Wstęp wolny.

"Mam tę moc" - koncert Sary Pach z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2023 godz. 18:00, Sala Wielka Dworu Artusa Rynek Staromiejski 6

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Dwór Artusa przygotował dla naszych milusińskich nie lada gratkę. W Sali Wielkiej Dworu Artusa 1 czerwca 2023 r. wystąpi Sara Pach – znana toruńska wokalistka wraz ze swoimi podopiecznymi ze Studia Artystycznego Sara Pach & Szulc Studio. Podczas koncertu zabiorą nas w rozśpiewaną podróż po naszych ulubionych bajkach. Przeniesiemy się w muzyczny świat Krainy Lodu, Magicznego Encanto, Pocahontas, Króla Lwa czy Akademii Pana Kleksa. Ceny biletów: ulgowy - 35 zł, normalny - 40 zł.

Piknik "Kopernik z Petardą", 3 czerwca 2023 r. godz. 11:00-17:00, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy ul. Łokietka 5

W sobotę 3 czerwca 2023 r. Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" organizuje piknik “Kopernik z petardą”, czyli naukowe świętowanie Dnia Dziecka. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będzie można skorzystać z kilkudziesięciu stanowisk w trzech strefach: nauki, bezpieczeństwa i zabawy. Na strefę zabawy złoży się dziewięć stanowisk z m.in. dmuchanym placem zabaw oraz dmuchanym promem kosmicznym. Oprócz stanowisk przygotowanych przez Młyn Wiedzy będą dostępne aktywności szkół wyższych, służb mundurowych, instytucji edukacyjnych i kulturalnych działających w Toruniu i regionie. Piknik odbędzie się na parkingu przed głównym budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Udział w pikniku jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w Muzeum "W co bawił się Mikołaj Kopernik?", 3 czerwca 2023 godz. 11:00-14:00, Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

W sobotę 3 czerwca 2023 r. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na Dzień Dziecka w Muzeum pod hasłem "W co bawił się Mikołaj Kopernik? - gry i zabawy czasów Średniowiecza". Zabawa zaczyna się o pełnych godzinach, tj. o godz.: 11.00, 12.00 i 13.00 na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Rozrywki wzorowane będą na grach sprzed kilkuset lat, które znane są z obrazów dawnych mistrzów, m. in. Petera Breughela, Hieronima Boscha, czy Matthäusa Schwarza. Zaprezentowane zostaną liczne zabawy ruchowe i zręcznościowe, a także wybrane gry, podobne do współczesnych, takie jak: warcaby, gra w karty, czy w kości.  Wstęp na wydarzenie wynosi 5 zł.

"Rodzinny Piknik z SuperKopernikiem", 3 czerwca 2023 godz. 11:00-15:00, Książnica Kopernikańska ul. Słowackiego 8

W sobotę 3 czerwca 2023 r. Książnica Kopernikańska organizuje "Rodzinny Piknik z SuperKopernikiem". W programie wydarzenia m.in. rodzinne gry i zabawy: koło fortuny, zakładki, puzzle, gry ogrodowe, tor przeszkód, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, bańki mydlane, wata cukrowa, fotobudka z Kopernikiem; warsztaty komiksowe; pokaz oryginału I wydania De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) z 1543 roku; wizyta w książkowej lecznicy, wizyta w pracowni konserwatorskiej; spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem oraz poczęstunek. Wstęp jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w CSW: Gra Miejska "Współczesność Kopernika", 3-4 czerwca 2023 godz. 12:00-18:00, CSW "Znaki Czasu" ul. Wały Gen. Sikorskiego 13

W sobotę-niedzielę 3-4 czerwca 2023 r. Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" organizuje z okazji Dnia Dziecka ciekawe wydarzenie - grę miejską, odkrywającą tajemnice Torunia w czasach Mikołaja Kopernika. - Wyobraź sobie, że możesz spędzić dzień w Toruniu z czasów Mikołaja Kopernika, a Twoim przewodnikiem jest sam astronom – wówczas być może Twój równolatek. Jak wyglądał toruński ratusz? Jakie zapachy unosiły się wokół niego? Co stało w miejscu pomnika Mikołaja Kopernika? - zachęca CSW. Ukończona gra miejska pozwoli: postawić specjalny stempel, otrzymać rabat 25% na książki dziecięce w Księgarni Sztuki oraz odebrać słodki upominek. Więcej informacji: eduakcje@csw.torun.pl, lub tel. 56 610 97 16 (od 7.30 do 15.30).

Art Piknik, 4 czerwca 2023 godz. 10:00-14:00, Błonie Nadwiślańskie

Na "Art Piknik" z okazji Dnia Dziecka zaprasza dzieci i młodzież w niedzielę 4 czerwca 2023 r. Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji związanych z rękodziełem i sztukami plastycznymi: rysowanie spirografem, malowanie na sztalugach, szycie i malowanie obrazów na płótnie, wydrapywanki, rzeźbienie w glinie, linoryt, malowanie akwarelami i metodą EBRU, decoupage, makramę, koraliki, projektowanie i drukowanie 3D oraz zabawę z długopisami 3D. Działać będą: strefa gogli VR, dmuchańce, stoisko malowania buziek i puszczania baniek mydlanych. Zaplanowano też wspólny spacer z pieskami z Psiego Patrolu. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie też coś do picia i przekąszenia, a o atmosferę zadba niezwodny Klaun Pablo.

Baśnie, bajki i legendy Torunia, 4 czerwca 2023 godz. 11:00, CSW "Znaki Czasu" ul. Wały Gen. Sikorskiego 13

W niedzielę 4 czerwca 2023 r. o godz. 11:00 w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbędzie się spacer tematyczny pt. "Baśnie, bajki i legendy Torunia". - Wszystkie toruńskie dzieci znają legendę o powstaniu najpyszniejszych na świecie pierników, ale możecie być pewni, że to niejedyna legenda toruńska! A ile jest choćby legend o powstaniu nazwy naszego miasta? Kilka, kilkanaście? Wszystkie dzieci młodsze i starsze, a także tych, którzy zachowali odrobinę dziecka w sobie, zapraszamy na spacer szlakiem baśni, bajań i legend toruńskich. Duża doza humoru gwarantowana! - zachęca CSW. Na spacerze każde dziecko dostanie upominek – niespodziankę! Prowadzenie: Marcin Orłowski Bilety: 15 zł – dostępne w kasie CSW i online. Czas trwania spaceru: ok. 2 godziny. Start: hol Centrum Sztuki Współczesnej.

Piknik w Parku, 4 czerwca 2023 godz. 11:00, Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu

W niedzielę 4 czerwca 2023 r. przy amfiteatrze w Parku na Bydgoskim Przedmieściu odbędzie się ekopiknik. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się jak mądrze i prawidłowo segregować odpady, czy dzikie zwierzęta zapuszczające się do miasta mogą być groźne oraz co daje nam las wokół nas. Spotkanie z podopiecznymi Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, Akademia bezpiecznej jazdy hulajnogą elektryczną, warsztaty florystyczne oraz przyrodniczy spacer po Parku na Bydgoskim Przedmieściu, rozpoczynający się o godz. 12.00, to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Nie zabraknie zabaw, pokazów i konkursów dla najmłodszych. Dla uczestników przygotowano upominki: sadzonki drzew, nasiona roślin miododajnych i kwiatów łąkowych.

Toruń na Rowery 2023, 4 czerwca 2023 godz. 15:00, CH Toruń Plaza

Największe rowerowe wydarzenie sezonu rekreacyjnego w Toruniu odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023 r. Start zaplanowano o godz. 15:00 z parkingu przed Centrum Handlowym Toruń Plaza. W asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy rowerzyści pokonają dystans około 13 kilometrów. Finałem przejazdu będzie ognisko z kiełbaskami na terenie leśnictwa Olek. Na mecie zaplanowano też spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiedzą o swojej pracy. Udział jest bezpłatny.

 

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.