Ślubowanie nowych urzędników | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ślubowanie nowych urzędników

Miasto
Data publikacji: 23 lutego 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz

Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.

- Fakt, że uczestniczycie dziś Państwo w tej uroczystości, oznacza świadomą i przemyślaną decyzję o związaniu swojej kariery zawodowej z samorządem terytorialnym i podjęciu się służby na rzecz mieszkańców Torunia. Jest to służba trudna, wymagająca wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Musimy wypełniać nasze zobowiązania wobec mieszkanek i mieszkańców Torunia najlepiej jak potrafimy, a krąg zagadnień, którymi się zajmujemy, jest spory  – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Przez kilka ostatnich miesięcy, w okresie służby przygotowawczej zapoznawaliście się z różnymi działami i jednostkami urzędu, nabywaliście umiejętności, które pozwolą Wam lepiej wykonywać Wasze codzienne zadania. Raz jeszcze dziękuję za decyzję o podjęciu pracy w urzędzie miasta, gratuluję zdanego egzaminu i życzę zadowolenia z rozpoczynającego się w Państwa życiu nowego etapu.

23 lutego 2024 r. ślubowanie, w obecności dyrektorów i kierowników działów UMT, złożyli:

 1. Monika Cendrowska, mgr politologii – inspektor w Wydziale Podatków i Windykacji;
 2. Dominika Gajewska, licencjat pracy socjalnej - podinspektor w Kancelarii Prezydenta Miasta;
 3. Emilia Gontarek-Czołgowska, mgr finansów i rachunkowości - podinspektor w Wydziale Księgowości;
 4. Michał Kondej, mgr administracji - specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej;
 5. Anita Kurpiewska, mgr finansów i rachunkowości - podinspektor w Wydziale Spraw Administracyjnych;
 6. Justyna Radziejewska, mgr kierunku menedżersko-prawnego - podinspektor w Wydziale Księgowości;
 7. Natalia Raszkiewicz, mgr prawa - podinspektor w Wydziale Komunikacji Społecznej i Informacji;
 8. Aleksandra Rombalska, mgr archiwistyki i zarządzania dokumentacją - podinspektor w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej;
 9. Małgorzata Walczak, mgr bezpieczeństwa wewnętrznego - podinspektor w Wydziale Obsługi Mieszkańców;
 10. Agnieszka Wyrzykowska, mgr finansów i rachunkowości - inspektor w Wydziale Podatków i Windykacji

Nabory na stanowiska urzędnicze są uzupełnieniem naturalnego ruchu kadrowego w urzędzie – związanego z przechodzeniem pracowników na emerytury czy odejściem z pracy z innych przyczyn. Na wolne stanowiska ogłaszane są konkursy, w których wyłaniani są nowi kandydaci na urzędników.  Ustawa o pracownikach samorządowych przewiduje, że z osobami podejmującymi po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego zawiera się umowę o pracę na czas określony - do 6 miesięcy. W tym czasie kieruje się je do służby przygotowawczej, w czasie której odbywają szkolenie w różnych jednostkach urzędu, zapoznając się z organizacją urzędu i pracą poszczególnych wydziałów. Służba przygotowawcza trwa nie dłużej niż 3 miesiące i kończy się złożeniem egzaminu. Jeśli jego wynik jest pozytywny, pracownicy składają ślubowanie na sztandar miasta.

Warto dodać, że odbycie służby przygotowawczej i zdanie egzaminu uprawnia do podejmowania pracy w administracji samorządowej w całej Polsce, już bez konieczności ponownego przechodzenia tej procedury.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.