Sfotografuj tory | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Sfotografuj tory

Miasto, MZK
Data publikacji: 26 lipca 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Plakat konkursu fotograficznego MZK

Dokładnie za miesiąc odbędzie się uroczyste otwarcie nowej linii tramwajowej na północ Torunia. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji zaprasza osoby, które mają nieco  zacięcia artystycznego, ciekawy pomysł i co najmniej smartfon w kieszeni do udziału w konkursie fotograficznym "Tory Torunia".

Jakich zdjęć oczekujemy?

Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii przedstawiającej toruńskie linie tramwajowe, w szczególności nowe inwestycje związane z projektem BiT-City II. Oczekujemy przede wszystkim na zdjęcia z nowej linii tramwajowej na północ Torunia oraz modernizowanych odcinków na ul. Bydgoskiej, Broniewskiego, Warneńczyka/Gogi, Szosie Lubickiej i ul. Kraszewskiego. Na zdjęcia organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2023 r. Aby zgłosić pracę do konkursu, wystarczy wysłać ją na adres mailowy: marketing@mzk-torun.pl

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie robienia zdjęć w rejonie torowisk, by nie powodować zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu!

Nagrody

Na zwycięzców, czyli autorów trzech najciekawszych prac, czekają ciekawe nagrody, w tym zestaw obiektywów poszerzający możliwości standardowego obiektywu w smartfonie, albumy 130-lecia MZK oraz butelki termiczne, które umilą każdą podróż ciepłą kawą lub herbatą, zaś latem zimnym napojem. Ponadto każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Oprócz tego laureaci zaproszeni zostaną na zwiedzanie Izby Pamięci MZK, znajdującej się na terenie zajezdni tramwajowej. Nadsyłane prace będą prezentowane na ekranach LED w środkach komunikacji miejskiej oraz na fanpage’u MZK na Facebooku. Galeria najciekawszych prac znajdzie również swoje miejsce na stronie internetowej www.mzk-torun.pl

Więcej na temat inwestycji związanych z BiT-City II tu  https://mzk-torun.pl/inwestycje/projekty-dofinansowane-z-ue/161-zakup-au...

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu - TUTAJ


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
  Drogi, Miasto
  Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
 • Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
 • Miasto
  - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
 • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
 • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.