Schronisko dla bezdomnych zwierząt po remoncie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt po remoncie

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 26 kwietnia 2023
Autor: Marcin Pryka

To efekt głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Torunia na 2022 rok. W ramach inwestycji przeprowadzono remont wybiegów dla psów.

Remont Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Przybyszewskiego w Toruniu został przeprowadzony w okresie od października 2022 r. do marca 2023 r. przez firmę SAWI Sławomir Waliszewski za kwotę 128 888 zł i obejmował wymianę ogrodzenia kojców dla psów. Wymienione zostały uszkodzone siatki i murki oddzielające kojce.

Gmina Miasta Toruń od lat niesie wszechstronną pomoc bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom. Realizuje ten cel poprzez finansowanie funkcjonującego na terenie gminy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które od lat działa przy ul. Przybyszewskiego 3. Toruńskie schronisko jest placówką prowadzoną przez personel mający wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań związanych opieką nad zwierzętami i wysoko ocenianą. Trafiające tam zwierzęta mają zapewnioną właściwą opiekę, w tym weterynaryjną i godne warunki bytowania, a wszystkie te, które opuszczają schronisko i których stan zdrowia lub wiek pozwala na przeprowadzenie takich zabiegów, są oznakowane elektronicznie i poddawane zabiegom sterylizacyjnym. O wysokiej skuteczności działań w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt świadczą dane dotyczące osiąganego w schronisku poziomu adopcji - w roku ubiegłym wyniósł on 92,94% dla psów i 76,46% dla kotów.

Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym. W tego typu placówkach porzucone czworonogi mogą nie tylko znaleźć bezpieczne schronienie, ale również uzyskać kompleksową pomoc medyczną i behawioralną. W istocie żadne schronisko nie jest bowiem docelowym mieszkaniem dla zwierzaków, lecz przede wszystkim ośrodkiem adopcyjnym, dającym podopiecznym szansę na nowe, lepsze życie.

Z roku na rok przybywa zwierząt, które „zasilają” szeregi toruńskiego Schroniska. Miasto dba jednak, by obiekt ten funkcjonował sprawnie, z roku na rok zwiększając środki finansowe desygnowane na ten cel. W 2022 r. z budżetu Miasta Torunia wydane zostało na zapewnienie bezdomnym zwierzętom schronienia, pożywienia i opieki blisko 1,490 mln zł.

Zdj. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Weź udział w projekcie Zielona Ławeczka
  Eko, Miasto
  Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Na zdjeciu: trzy zawodniczki na podium
  Miasto, Sport
  Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.