Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim

Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.

- Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim to nasz Toruń jest ich gospodarzem. Warto podkreślić, że zawody odbywają się w szczególnym roku obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiegomówił prezydent Michał Zaleski podczas inauguracji mistrzostw, która odbyła się 6 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska. W wydarzeniu udział wzięli także: Michał Ramlau – wicestarosta toruński; Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego; Maciej Demel – wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego; Grzegorz Rybiałek – prezes zarządu Energy System Toruń sp. z o.o.

Po uroczystym otwarciu odbyły się pierwsze walki eliminacyjne mężczyzn.

Do Mistrzostwach Polski w Boksie Olimpijskim ponad 100 klubów z całej Polski zgłosiło 251 zawodników, w tym 176 mężczyzn i 75 kobiet. Zawodniczki wystąpią w 12, a zawodnicy w 13 kategoriach wagowych.

Toruń będzie reprezentowany przez pięcioro zawodników MKSW Pomorzanin Toruń. Są to: Aneta Rygielska (kat. 66 kg), Natalia Rok (kat. 50 kg), Barbara Marcinkowska (kat. 70 kg), Mikołaj Tobera (kat. 71 kg) i Jakub Nowakowski (kat. 92 kg).

Walki eliminacyjne można śledzić w serwisie internetowym YouTube. Bezpośrednie transmisje z weekendowych finałów przeprowadzi Telewizja Polska na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej: w sobotę (9.12) turniej finałowy mężczyzn w godz. 19:30-23:00 i w niedzielę (10.12) turniej finałowy kobiet w godz. 16:15-18:45.


Najważniejsze osiągniecia zawodników MKSW Pomorzanin Toruń:

 • Aneta Rygielska - młodzieżowa mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich (Baku), wielokrotna mistrzyni Polski.
 • Natalia Rok – mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.
 • Barbara Marcinkowska – wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 22, młodzieżowa mistrzyni Polski do lat 23.
 • Mikołaj Tobera – mistrz Polski, akademicki mistrz Polski, wicemistrz Polski juniorów, medalista młodzieżowych mistrzostw Polski.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: nieruchomość przy drodze Trzeposkiej, stary zniszczony budynek, wokół białe nowe bloki
  Biznes, Miasto
  O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Grafika przedstawia teren pod usługi przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Na zdjęciu: pracownicy drogowi w pomarańczowych kamizelkach zaklejają dziurę w asfalcie
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu prowadzi pozimowe łatanie ubytków w drogach. W najbliższy czwartek 22 lutego 2024 r. duży zakres robót zostanie wykonany na Szosie Bydgoskiej.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • W Toruniu rozpoczynają się hokejowe Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów, w których udział weźmie 8 zespołów z całej Polski.
 • Pokaz z elementami ognia, warsztaty, wystawy, koncerty i wykłady naukowców - tymi wydarzeniami podsumowaliśmy niezwykły Rok Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie świętowania jubileuszu 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także edukacyjnym wydarzeniem, podczas którego...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje kolejne warsztaty z cyklu „Wsparcie na starcie”, które odbędą się 5 marca 2024 r. o godz. 14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro przy ul. Konopnickiej 13.
 • 20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Msza pogrzebowa śp. Krzysztofa Żabińskiego została odprawiona 19 lutego 2024 r. w Katedrze św. Janów. Uczestniczyli w niej m.in. były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, europoseł Janusz Lewandowski i prezydent Torunia Michał Zaleski. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przeszedł na...
 • Podczas tegorocznego Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (19 lutego 2024 r.) nadano wybitnemu urologowi - prof. Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytuł doktora honoris causa UMK. Laureatką międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes" została w tym roku prof. Chantal Delsol. Ponadto przyznano szereg innych ważnych odznaczeń, medali i wyróżnień...
 • Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia w poniedziałek 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Miasta Toruń.