Ruszyła CS Superliga | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyła CS Superliga

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze

TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.

Podopieczni trenera Pawła Cegielskiego walczą w tym sezonie o trzecie Drużynowe Mistrzostwo Polski z rzędu. Najlepsza ekipa w kraju przeszła małe przemeblowanie. Wiek juniora skończyli doświadczeni i skuteczni zawodnicy Kosma Syrkowski i Filip Kowalski, których zastąpił brylujący na torach CS 1. Ligi Adrian Olkowski.

Doparowymi Adriana są speedrowerzyści nie mający za sobą ligowych szlifów. Formację seniorską stanowią nadal liderzy Arkadiusz Szymański, Dawid Bas i Remigiusz Burchardt. Wsparci wspomnianym Kosmą Syrkowskim, Szymonem Rządem i Bartoszem Fryckowskim.

Żółto-niebiesko-biali przegrali na inaugurację rozgrywek z jednym z pretendentów do złota Aseko Orłem Gniezno w stosunku 69:87. Teraz przed torunianami okazja na rehabilitację, bowiem w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o 16:00 na torze przy Bielańskiej 66 podejmą PKS Victorię Poczesna. Ekipa spod Częstochowy jest beniaminkiem rozgrywek, jednak w 1. kolejce pokonała brązowych medalistów sprzed roku Autojazda Mustang Żołędowo 18 punktami.

Tego samego dnia, lecz o 12:00 swój pierwszy domowy mecz objedzie mistrz z 2023 r. CS 1. Ligi Drwęca Kaszczorek. Rywalem „Wodników” będzie TPD Kalety. Na inaugurację sezonu turkusowo-bordowi przegrali na wyjeździe z Szarżą Wrocław 88:65. Co ważne, w niedzielę (7 kwietnia) wystartowały rozgrywki w CS Superlidze Żaków. Wygraną na otwarcie odniósł TSŻ Biofarm Toruń, w którym prym wiódł Paweł Zawadzki (17+1).

Tekst i zdjęcie: TSŻ Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...