Ruszył punkt informacyjny na Dworcu Głównym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ruszył punkt informacyjny na Dworcu Głównym

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 01 marca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kobiety pochylają się nad dokumentami leżącymi na stoliku na Dworcu Głównym

Na Dworcu Toruń Główny działa punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy, którzy szukają pomocy w województwie kujawsko-pomorskim.

- Punkt informacyjny na toruńskim dworcu został uruchomiony i jest prowadzony siłami własnymi miastamówi prezydent Michał Zaleski.

Punkt na Dworcu Toruń Główny jest czynny całodobowo. Obsługują go dwie osoby, z których jedna posługuje się jęz. ukraińskim. W godzinach nocnych od 22:00 dyżur pełnią żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na dworcu działa fundacja Pro Omnis, która ma przygotowane 50 porcji ciepłego posiłku. Jeśli będzie taka potrzeba, fundacja zapewni większą liczbę posiłków.

Adres mailowy punktu informacyjnego: punkt.info.uchodzcy@um.torun.pl

 

Punkt informacyjny prowadzony przez urząd wojewódzki działa także na Dworcu Głównym w Bydgoszczy.

Ponadto informujemy, że do 6 marca dla obywateli Ukrainy przejazd pociągami na wszystkich liniach kolejowych, które obsługują Polregio SA i Arriva RP sp. z o.o.  będzie bezpłatny. W przypadku Polregio SA dotyczy to całej Polski.

Galeria poniżej: fot. Adam Zakrzewski

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.