Rusza centrum dla organizacji pozarządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rusza centrum dla organizacji pozarządowych

Oficjalne otwarcie Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro odbędzie się 13 listopada 2018 roku. Placówka, której operatorem jest Centrum Wsparcia Biznesu, powstała w kamienicy przy ul. Marii Konopnickiej 13.  

Działające w Toruniu organizacje pozarządowe już od 13 listopada 2018 roku będą mogły rezerwować pomieszczenia biurowe i konferencyjne. Specjalny kalendarz i system rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej:  www.2pietrotorun.pl

Nowy inkubator dla NGO ma wspierać aktywność mieszkańców Torunia zrzeszonych w grupach inicjatywnych, realizujących zadania własne gminy, w szczególności młodych (maksymalnie dwuletnia działalność) i nieposiadających bazy lokalowej. Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro umożliwia m.in. dostęp do miejsca pracy i spotkań, sprzętu konferencyjnego  i biurowego: skanera, kopiarki, drukarki, rzutnika multimedialnego, komputerów z dostępem do Internetu, miejsca na korespondencję w postaci zamykanych szafek na dokumenty, a także adresu na cele rejestracyjne organizacji.

- Chodzi o tworzenie warunków do powstawania nowych inicjatyw obywatelskich oraz wzmocnienie potencjału już istniejących organizacjipodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, które jest operatorem TCAL 2.Piętro. Jednostka będzie wspierała działania edukacyjne centrum, m.in. szkolenia, seminaria, warsztaty, spotkania grup wymiany doświadczeń, wizyty studyjne czy spotkania z ekspertami. Na zainteresowane organizacje czekają już pomieszczenia gotowe do rezerwacji: sala kanapowa przeznaczona na spotkania nieformalne, sala warsztatowa, przeznaczona na warsztaty i szkolenia, sala skrzynkowa z regałami na korespondencję z zamkami szyfrowymi, sala komputerowa, przeznaczona do pracy przy biurkach, „pokój zwierzeń” do spotkań indywidualnych i doradztwa oraz pomieszczenie socjalne.

Otwarcie centrum odbędzie się w ramach 11. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dni otwarte placówki zaplanowano w dniach 14-16 listopada w godzinach od 8:00 do 16:00.

Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro
ul. Marii Konopnickiej 13,  87-100 Toruń
tel. 56 611 89 26
e-mail: kontakt@2pietrotorun.pl
www.2pietrotorun.pl

realizacja: Red Cow Studio

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.