Rudak Dzieciom 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rudak Dzieciom 2023

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.

Jak zawsze było wesoło i ciekawie. Mieszkańcy lewobrzeża w każdym wieku mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, w tym zabaw i konkursów. Szczególną radość mieli najmłodsi, bawiąc się na popularnych „dmuchańcach”. Były zawody w ping ponga, warsztaty plastyczne, rozwiązywanie łamigłowek i malowanie buziek. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły. Na stanowiskach Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać dawny i współczesny sprzęt tych służb. Nie zabrakło strefy gastronomicznej z przysmakami. Tradycyjnie serwowana była też wata cukrowa.

Coroczny festyn integruje społeczność osiedla Rudak. Zorganizowano go dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz radnych Rady Miasta Torunia – Michała Jakubaszka, Wojciecha Klabuna i Bartłomieja Jóźwiaka. Zastępca Prezydenta Torunia Adrian Mól przekazał życzenia od Prezydenta Michała Zaleskiego i rozdał garść słodyczy dla najmłodszych. - Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj z Państwem być. Cieszymy się, że jako miasto możemy wspierać dzisiejszy festyn. Ogromne podziękowania dla stowarzyszenia, które świętuje dziesięciolecie oraz dla Rady Okręgu za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia. Życzymy wszelkiej pomyślności na cały najbliższy rok - powiedział Zastępca Prezydenta Adrian Mól.

Chciałbym złożyć podziękowania i gratulacje dla wszystkich organizatorów. Ten festyn ma przebogatą tradycję. Działania Stowarzyszenia Rudak i działania Rady Okręgu pokazują jak Państwo są zaangażowani i jak bardzo Rudak się zmienia i pięknieje na przestrzeni ostatnich lat. To jest Państwa zasługa. Ja pamiętam stan jeszcze z chociażby dziesięciu lat. Obecnie naprawdę możemy tutaj zapraszać mieszkańców z innych dzielnic i się nim chwalić, bo naprawdę jest czym. Udanej zabawy - życzył radny Wojciech Klabun.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.