Rudak Dzieciom 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rudak Dzieciom 2023

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.

Jak zawsze było wesoło i ciekawie. Mieszkańcy lewobrzeża w każdym wieku mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, w tym zabaw i konkursów. Szczególną radość mieli najmłodsi, bawiąc się na popularnych „dmuchańcach”. Były zawody w ping ponga, warsztaty plastyczne, rozwiązywanie łamigłowek i malowanie buziek. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły. Na stanowiskach Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać dawny i współczesny sprzęt tych służb. Nie zabrakło strefy gastronomicznej z przysmakami. Tradycyjnie serwowana była też wata cukrowa.

Coroczny festyn integruje społeczność osiedla Rudak. Zorganizowano go dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz radnych Rady Miasta Torunia – Michała Jakubaszka, Wojciecha Klabuna i Bartłomieja Jóźwiaka. Zastępca Prezydenta Torunia Adrian Mól przekazał życzenia od Prezydenta Michała Zaleskiego i rozdał garść słodyczy dla najmłodszych. - Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj z Państwem być. Cieszymy się, że jako miasto możemy wspierać dzisiejszy festyn. Ogromne podziękowania dla stowarzyszenia, które świętuje dziesięciolecie oraz dla Rady Okręgu za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia. Życzymy wszelkiej pomyślności na cały najbliższy rok - powiedział Zastępca Prezydenta Adrian Mól.

Chciałbym złożyć podziękowania i gratulacje dla wszystkich organizatorów. Ten festyn ma przebogatą tradycję. Działania Stowarzyszenia Rudak i działania Rady Okręgu pokazują jak Państwo są zaangażowani i jak bardzo Rudak się zmienia i pięknieje na przestrzeni ostatnich lat. To jest Państwa zasługa. Ja pamiętam stan jeszcze z chociażby dziesięciu lat. Obecnie naprawdę możemy tutaj zapraszać mieszkańców z innych dzielnic i się nim chwalić, bo naprawdę jest czym. Udanej zabawy - życzył radny Wojciech Klabun.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...