Roztańczony jubilat MIX | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Roztańczony jubilat MIX

Kultura
Data publikacji: 02 czerwca 2023
Autor: Małgorzata Litwin

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Roztańczone dziewczęta z zespołu MIX

25-lecie istnienia świętował 2 czerwca 2023 r. zespół taneczny MIX działający w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich.

Jubileuszowa impreza w Auli UMK zgromadziła liczne grono byłych i obecnych członków zespołu,  rodziców, nauczycieli i opiekunów oraz fanów grupy, o której zrobiło się ostatnio głośno za sprawą udziału w programie "You Can Dance. Nowa Generacja 2". Młodzi tancerze z Torunia wygrali konkurs na najlepszą prezentację wśród zespołów tanecznych ze szkół podstawowych z całej Polski, zorganizowany przez Telewizję Polską i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Hip-hopowa wersja piosenki "Men in Black" z filmu "Faceci w czerni" przyniosła im ponad 86 tys. głosów i 15 tys. zł nagrody. Do ich szkoły przyjechała też z wizytą trójka popularnych jurorów programu: Ida Nowakowska, Augustin Egurrola i Edyta Herbuś.

- W ciągu minionych 25 lat wy i wasi poprzednicy w zespole tanecznym MIX potrafiliście pokazać, że piękno tańca to coś, co można osiągnąć dzięki swoim zdolnościom i pracy tutaj - w Szkole  Podstawowej nr 10, która mieści się kopernikańskim Toruniu. Nasze miasto w pełni zasługuje na radość  płynącą z Waszej tanecznej aktywnościmówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Za Wasze umiejętności serdecznie Wam dziękujemy! Uczestniczycie w festiwalach, wygrywacie konkursy, jesteście w nich dostrzegani i podziwiani. I w ten sposób spełniacie swoje marzenia, wspaniale promując nasze miasto.

Z okazji jubileuszu Michał Zaleski uhonorował zespół Mix Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia Thorunium. W prezencie grupa otrzymała też od miasta głośnik bezprzewodowy.

Zespół Mix działa od 1998 r. pod kierunkiem pani Anny Wasiłek, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, która jest inicjatorem powstania i choreografem grupy. Skupia około 90 uczniów w wieku od 6 do 16 lat. Tworzą go cztery grupy: Miksiaki, Minimix, Mix Junior i MIX.

Co roku zespół zajmuje czołowe miejsca na przeglądach, turniejach, festiwalach i konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. ''MIX'' uświetnia też swoimi występami ważne wydarzenia szkolne, tańczy na koncertach charytatywnych w toruńskich szkołach i przedszkolach, na festynach rodzinnych i imprezach okolicznościowych. . Prezentował się m.in. na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas Rajdu Pierwszaka, Toruńskiego Święta Tańca czy Dnia Dziecka w Piernikowym Miasteczku. 

Grupa ma w swoim dorobku artystycznym także występy poza granicami kraju. Zaprezentowała się w Niemczech: w 2000 r. w Getyndze, w 2009 r. w Bochum, w 2010 r. na Litwie, a w 2011 r. w Estonii, Łotwie i Litwie. W grudniu 2016 r. zespół otrzymał nominację na Międzynarodowy Festiwal Talentów „Top Art. Festival” w Chorwacji jako jeden z ośmiu polskich dziecięcych zespołów tanecznych. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności również podczas warsztatów prowadzonych przez zagranicznych instruktorów m.in. Freda Folkesa z Wielkiej Brytanii oraz Gabriela Francisco z USA.

Szkoła, próby, występy, wyjazdy to dla młodych tancerzy ciężka praca, ale też ogromna radość z odnoszonych sukcesów. Na siłę zespołu składa się nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale również więzi, jakie przez lata wytworzyły się pomiędzy jego członkami. Wielu z nich kontynuuje taneczną pasję w dorosłym życiu – są instruktorami tańca i rozwijają taneczne talenty młodszego pokolenia.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...