Rozbudowa Szosy Okrężnej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rozbudowa Szosy Okrężnej

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 20 września 2023
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Rozpoczyna się rozbudowa Szosy Okrężnej

Już niebawem, 2 października 2023 r., rozpocznie się rozbudowa Szosy Okrężnej. Na odcinku od ul. Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza zostanie dobudowana druga jezdnia. Nie zabraknie zieleni i elementów, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Rozbudowa Szosy Okrężnej, to kolejna inwestycja, realizowana z finansowym wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ulica zmieni się na odcinku prawie 780 metrów. Po zakończeniu prac powstanie tu zupełnie nowy układ drogowy. Do dyspozycji kierowców będą  dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy, po stronie wschodniej, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości 2,5m i chodnik o szerokości 2,0 m. Z kolei po stronie zachodniej ciąg pieszo-rowerowy o  szerokości  3,50 m.

Roboty zostały podzielone na 5 etapów. Pierwszy z nich rozpoczynamy 2 października. Obejmie on budowę nowej jezdni ( zachodniej ) oraz ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od skrzyżowania Szosy Okrężnej  z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania Szosy z ul. Gagarina. W tym etapie wybudujemy także część ronda turbinowego, które powstanie na skrzyżowaniu Szosy Okrężnej z ul. Gagarina.  W związku z tym ruch na Szosie Okrężnej na odcinku od Łukasiewicza do Szosy Okrężnej, będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, w stronę Bydgoszczy - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik budowy z firmy ONDE S.A.       

W ramach zadania zostanie wybudowane oświetlenie, usunięte zostaną kolizje elektroenergetyczne. Przebudowane zostaną sieci teletechniczne i sanitarne. Wykonawca wybuduje sieć wodociągową i kanalizację deszczową. Inwestycja kosztuje prawie 18,5 mln zł, z czego ponad 2,1 mln zł przeznaczymy na urządzenie zieleni. Inwestycja potrwa do sierpnia 2025 r.  


Projekt w liczbach:

- powierzchnia jezdni asfaltowych - 13.346,00 m2

- powierzchnia zatok autobusowych - 218,00 m2

- powierzchnia chodników z płyt betonowych - 2.477,00 m2

- powierzchnia chodników z kostki kamiennej 10x10 cm - 57,00 m2

- powierzchnia ścieżek rowerowych - 2.481,00 m2

- powierzchnia zjazdów i wysepek - 576,00 m2

- powierzchnia pierścienia ronda z kostki kam. 19/21 - 320,00 m2

- powierzchnia zieleni - 13.892,00 m2

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.