Rośnie rynek powierzchni biurowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rośnie rynek powierzchni biurowych

Biznes, Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Rośnie rynek powierzchni biurowych

O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.

Platinum Business Center to inwestycja firmy Pikseo. Kompleks dwóch budynków, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 4500 m2, będzie mieścił się przy ul. Pod Dębową Górą, w pobliżu centrum miasta. Innowacyjny projekt kompleksu dwóch budynków został opracowany w odpowiedzi na wymagania najemców stawiających na nowoczesność, wygodę i użyteczność, z zachowaniem najwyższych standardów klasy A. Infrastruktura techniczna dostosowana będzie do potrzeb najbardziej wymagających firm. Jeden z budynków ma już pozwolenie na użytkowanie i kończy się proces jego komercjalizacji.

Spółka Polna 66 buduje dwa obiekty biurowo-usługowe – w lewobrzeżnej części Torunia oraz w rejonie Trasy Średnicowej.

Przy Szubińskiej 13 dostępne będą dwie kondygnacje z lokalami o powierzchni od 50 do 1500 m2. Atrakcyjnie położony i dobrze skomunikowany biurowiec będzie posiadał nowoczesne rozwiązania ekologiczne i technologiczne. Biurowiec o powierzchni 1500 m2 jest już w 80% skomercjalizowany.

Business Park Toruń powstaje u zbiegu Trasy im. Prezydenta W. Raczkiewicza i ulicy Legionów. Będzie to 3 kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ponad 5700 m2. Głównym najemcą nowoczesnego obiektu będzie lider branży odnawialnych źródeł energii – toruńska Grupa ONDE. Projekt architektoniczny, realizowany przez Bald Architektura Sp z o.o.- wyróżnia się nowoczesną estetyką, obejmującą dużą ilość przeszkleń fasadowych oraz wysokiej jakości materiały elewacyjne.

Właściciele firm współpracują z Centrum Wsparcia Biznesu, które pomaga przedsiębiorcom na każdym etapie procesu inwestycyjnego – od wskazówek dotyczących sposobów realizacji przedsięwzięć, znalezienia lokalizacji i źródeł finansowania, przeprowadzenie przez procedury administracyjne, aż po opiekę poinwestycjną.

fot. CWB

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...