Puchary dla SMS Edukacji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Puchary dla SMS Edukacji

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: drużyna piłkarska chłopców i ich trenerzy, przed nimi stoi puchar

Puchar w międzynarodowym turnieju piłkarskim Balaton Trophy i awans do finału ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka – to ostatnie sukcesy piłkarskie drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia „Edukacja".

W dniach 1-2 czerwca 2024 r. uczniowie 5. klasy Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia „Edukacja" wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim Balaton Trophy, który został rozegrany w węgierskiej miejscowości Siofok. W kategorii U-12 wystartowało 10 zespołów z Węgier, Niemiec, Austrii, Słowacji, Słowenii i Polski. Toruńska ekipa okazała się najlepsza z całej stawki, wygrywając większość meczów. Chłopcy przywieźli do Torunia okazały puchar i mnóstwo dobrych wspomnień. Drużyna przy okazji wyjazdu na piłkarski turniej miała również okazję zwiedzić Bratysławę oraz Budapeszt, a także spędzić sporo czasu kąpiąc się w Balatonie, największym jeziorze Europy Środkowej.

Drużyna tej szkoły w kategorii U-12 triumfowała w finale wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarka, co zapewniło jej awans do finałów ogólnopolskich. Turniej finałowy rozpoczyna się 8 czerwca 2024 r., a mecze o medale zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowy przed spotkaniem towarzyskim Polska - Turcja. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla młodych sportowców i ogromna motywacja do dalszego rozwoju.

Fot. Społeczna Szkoła Podstawowa SMS Edukacja

 Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.