Przez węzeł na al. Solidarności autobusem i tramwajem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przez węzeł na al. Solidarności autobusem i tramwajem

MZK
Data publikacji: 24 stycznia 2023
Autor: Sylwia Derengowska

Jak już informowaliśmy, w sobotę 28 stycznia 2023 r. planowane jest przywrócenie funkcjonowania węzła przesiadkowego na al. Solidarności. W związku z tym inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska i wprowadzone zostaną korekty w organizacji ruchu drogowego w tym rejonie. Zmiana czeka nas także na ul. Grudziądzkiej.

Komunikacja miejska

Planuje się, że tramwaje i autobusy wrócą na al. Solidarności od soboty 28 stycznia br. od godz. 4:00. Jednocześnie przestaną funkcjonować tymczasowe przystanki autobusowe przy ul. Uniwersyteckiej.

AUTOBUSY

Z kierunku Wrzosów i Rubinkowa

 1. Autobusy linii nr 10, 20 z ul. Legionów pojadą ul. Grudziądzką do Szosy Chełmińskiej i dalej Czerwoną Drogą dojadą do pl. Niepodległości, gdzie zawrócą do al. Solidarności.
 2. Autobusy linii nr 27, 31, 32, 38, N93 pojadą jak tak autobusy linii nr 10.
 3. Autobusy linii nr 12, 14, 30, 111, 112, 115, N91 pojadą ul. Odrodzenia i Czerwoną Drogą do pl. Niepodległości, gdzie zawrócą do al. Solidarności.
 4. Autobusy linii nr 31 od Szosy Chełmińskiej  pojadą objazdem ul. Czerwoną Drogą, zawrócą na pl. Niepodległości i zatrzymają się na przystanku Odrodzenia.
 5. Autobusy linii nr 13 w kierunku Glinieckiej nie będą wjeżdżać w al. Solidarności - korzystać będą nadal z przystanku tymczasowego w ul. Wały gen. Sikorskiego.

Na przystanku „Odrodzenia” (przy Cinema City) dodatkowo zatrzymywać się będą autobusy linii nr 10, 20, 27, 32 i 38.

W kierunku Wrzosów i Rubinkowa

 1. Autobusy linii nr 10, 20, 27, N93 pojadą objazdem ul. Odrodzenia – pl. To-Mi-To- Grudziądzką i Legionów z przystankiem „Legionów” na ul. Grudziądzkiej.
 2. Autobusy linii nr 32 i N90 pojadą objazdem ul. Odrodzenia zawrócą przy pl. To-Mi-To i wrócą do ul. Czerwona Droga.
 3. Autobusy linii nr 31 nadal omijać będą al. Solidarności i z ul. Przy Kaszowniku skręcać na pl. To-Mi-To w ul. Grudziądzką  i dalej ul. Legionów.
 4. Autobusy linii nr 12, 13, 14, 30, 111, 112, 115 wracają na stałą trasę.

TRAMWAJE

 1. Tramwaje linii nr 1, 2 i 4 kursować będą w obu kierunkach ul. Odrodzenia – al. Solidarności – Wałami gen. Sikorskiego.
 2. Tramwaje linii nr 7 kursować będą na trasie: UNIWERSYTET – Gagarina – Sienkiewicza – Broniewskiego – Reja – Bydgoska – pl. Rapackiego – Odrodzenia – AL. SOLIDARNOŚCI – Pl. Rapackiego – Bydgoska – Sienkiewicza – Gagarina – UNIWERSYTET.
Rozkłady z przystanków początkowych linii nr 1 i 7 po otwarciu al. Solidarności:

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Od 28 stycznia na plac Teatralny wróci dawna organizacja ruchu. Oznacza to, że pojazdy jadące od strony pl. św. Katarzyny będą mogły jechać prosto lub w lewo, bez możliwości skrętu w prawo w al. Solidarności i dojazdu na parkingi przy Urzędzie Marszałkowskim i CKK Jordanki. Podobnie od strony pl. Rapackiego/al. św. Jana Pawła II – te pojazdy nie będą miały możliwości skrętu w lewo w al. Solidarności do ww. parkingów.

Na placu NOT (gdzie trwa układanie rozjazdów od strony Szosy Chełmińskiej) będzie obowiązywać obecna organizacja ruchu. Oznacza to, że pojazdy jadące ul. Odrodzenia (od strony Kaszownika) nadal nie będą mogły skręcić w prawo w Szosę Chełmińską ani w lewo w al. Solidarności. By dojechać do parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim lub CKK Jordanki, trzeba będzie zawrócić na pl. Niepodległości. 

Również od 28 stycznia planuje się zmiany w organizacji ruchu drogowego polegające na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Grudziądzkiej – możliwy będzie tylko wyjazd z ul. Grudziądzkiej w Szosę Chełmińską.

Fot. MZK w Toruniu Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Miasto
  Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
 • Miasto
  Statuetką "Za zasługi w zawodzie" wyróżniono 23 pielęgniarki i położne. – Sprawy pielęgniarek i położnych są nam bardzo bliskie. Jako samorząd Torunia zawsze będziemy stali u boku Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i służyli pomocą - zapewnił prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
  Biznes, Miasto
  Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Na zdjęciu: alejki w parku, wokół wysokie drzewa
  Eko, Miasto
  Jak co roku w wielu lokalizacjach w Toruniu – łącznie na powierzchni ok. 80 ha - wykonywane będą opryski przeciwko meszkom.
 • Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"
  Biznes, Miasto
  "Rzeczpospolita" opublikowała 26. listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Wśród wyróżnionych znalazło się 7 firm z Torunia.
 • Na zdjeciu: jarmark hanzeatycki, osoby są przebrane w stroje z epoki
  Kultura, Miasto
  W sobotę 25 maja 2024 r. na Zamku Krzyżackim czeka moc atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Hanzy.
 • 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Z tej okazji Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zaprasza 23 maja 2024 r. na Rynek Nowomiejski, gdzie w godz. 11:00-16:00 odbędzie się Akcja Profilaktyczna "Zdrowie na Tak".
 • Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
 • Rada Okręgu nr 10 zaprasza na spotkanie, podczas którego poruszony zostanie temat wniosków, które warto złożyć do planu ogólnego dla całego miasta i poszczególnych dzielnic. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja 2024 o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9.
 • Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
 • Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
 • - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.